Низька інфляція в Україні сприяє експорту в РФ

Середа, 5 липня 2006, 13:01

Низька інфляція в Україні зберігає сприятливі умови для експорту українських товарів у Росію.

Так вважає керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Вітвицький, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Сприятливий для експорту в Росію інфляційний диференціал, за попередніми даними, зберігається і становить 3,3%. Ще більша протекція вивозу в цю країну була отримана після червневого прискорення ревальвації рубля до долара на тлі стабільності в парі гривня-долар", - сказав Литвицький в інтерв'ю 5 липня.

Експерт нагадав, що за підсумками першого півріччя 2006 року інфляція в Україні склала 2,9%, тоді як у Росії - 6,2%.

При цьому за січень-червень російський рубль ревальвував відносно долара США на 5,9%, тоді як курс гривні до долара залишився незмінним.

Коментуючи інфляцію в Україні у червні на рівні 0,1%, Литвицький відзначив, що показник інфляції за останні шість місяців був на 3,5% менше, ніж за відповідний період 2005 року.

При цьому істотніше, ніж цього року, уповільнення інфляції спостерігалося лише в 2002 році.

"Інфляція споживчих цін надійно контролюється. Поки виглядає сприятливою перспектива не дозволити інфляції за підсумками року вийти за границю безпечного граничного значення на рівні 10%", - сказав Литвицький.

При цьому він відзначив, що в липні подорожчання житлово-комунальних послуг після підвищення тарифів на природний газ не дозволить отримати дефляцію, оскільки перекриє дію фактору сезонного зниження цін, однак у серпні дефляція імовірна.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!