Авто їздитимуть на чорнобильському паливі?

Вівторок, 4 липня 2006, 11:25

В Україні планується створення підприємства з виробництва біодизеля з ріпака, вирощеного в Чорнобильській зоні.

Про це 3 липня повідомив журналістам міністр палива і енергетики України Іван Плачков.

Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, 16-17 липня компанія Shell презентує в Україні проекти з газифікації вугілля, зокрема з виробництва біодизеля.

"Ми плануємо розглянути проект будівництва такого підприємства в Чорнобильській зоні, де планується висіяти ріпак на великій території", - відзначив він.

За словами міністра, вчені провели експертизу цих територій, і вона показала, що вони нерадіоактивні.

Довідка. Як і солярка, біодизельне пальне призначене для застосування в автомобілях з дизельними двигунами. Для переходу на його використання мотор чи інші системи машини модернізувати не потрібно.

Для отримання біодизельного пального зазвичай використовується ріпакова олія – найдешевша з рослинних. Процес виробництва має приблизно такий вигляд: спочатку олію очищають, а потім до неї додають метиловий спирт і каталізатор (луг). У результаті реакції переетерифікації виходить суміш, якій дають відстоятися. Легкі верхні фракції продукту і є ріпаковим метил-ефіром, або біодизельним пальним. З кожної тонни ріпака можна одержати близько 300 кг (30%) ріпакової олії, а з нього – приблизно 270 кг біодизельного пального.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua