Розслідування

Прогрес проти "схем". Як Біла Церква привчає владу до ProZorro
За останні два роки в Україні відбувся суттєвий антикорупційний прогрес. Однак у більшості українських міст і містечок чиновники не чекають перекриття джерел їх доходу і вже зараз напрацьовують системи захисту власних інтересів.
Куди дівається український ліс
На кордоні з Україною активісти фотографують ешелони лісу-кругляка, який вивозять з країни, де експорт лісу заборонений. Прем'єр робить наганяй митникам і вимагає покарати. ЕП вивчила, куди дівається ліс, спираючись на велику статистику від Google і Держстату.(Рос.)
Як з'явилися Panama Papers: про проект, анонімів та об'єкти розслідування
Понад рік тому анонімне джерело зв'язалося з Süddeutsche Zeitung і представило шифровані внутрішні документи про панамську юридичну фірму. Це стало базою для найбільшого міжнародного розслідування, в якому брали участь близько 400 журналістів із понад 100 організацій і ЗМІ. (Рос.)
Непереможні "бодяжники". Як працює тіньовий ринок нафтопродуктів
Небувала жорстка конкуренція підштовхує навіть найіменитіших трейдерів на так звану оптимізацію бізнесу, через що відрізнити їх від торговців контрафактом стає все важче. (Рос.)
Як по маслу. Хто стоїть за угодою з продажу "Креатива"
ЕП з'ясовувала, хто кінцевий покупець одного з найбільших виробників соняшникової олії, і кому в підсумку дістанеться більша частина активів аграрної групи "Креатив". (Рос.)
"Міністр вирішив віддати" Артемсіль "депутатам БПП". Як працюють "смотрящі" на держпідприємствах
Держкомпанії продовжують залишатися дійними коровами для різних політичних сил, а так звані "технократи" на практиці виявляються ще більшими корупціонерами. Приклад - ситуація на "Артемсолі".(Рос.)
Тіньовий імпорт авто. Шість способів не платити митні платежі
Зараз часто застосовуються схеми, за якими можна ввезти авто з меншими витратами, або і зовсім не сплачуючи податки на митниці. Експерти "CASE Україна" вибрали найбільш популярні способи заниження вартості авто.
РАДИКАЛьна оборудка. Як вивести з банку активи на сотні мільйонів
"Шахраї вчинили злочин не тільки проти клієнтів банку, чиїм майном вони заволоділи, а й проти інтересів держави, бо вона виплачує людям гарантовані внески за вкладами". Чи турбує це колишніх "ефективних менеджерів"?
Аукціони "Укргазвидобування". Справа Курченка живе та процвітає
Після втечі Сергія Курченка політичні угрупування розпочали боротьбу за контроль над ринком енергоресурсів. "ЕП" проаналізувала, що змінилося на ринку продажу скрапленого газу і хто зайняв місце "младоолігарха".
Застряглі в мережі. Остання справа проти Януковича
З усіх справ, у яких звинувачували Януковича, справа по фінансуванню спеціальної мережі - це єдина кримінальна досудова справа, в якій екс-президента можна викрити за підписання паперів
Адміністрація морпортів України: вбити своїх, щоб чужі зігрілися
"Українська правда" дізналася про непублічні плани Міненерго - закласти зібрані в портах гроші, необхідні для життєдіяльності акваторій та розвитку інвестиційних проектів, під кредит НАК "Нафтогаз України", щоб купити газ для опалювального сезону.
Невиліковний Аграрний фонд. Хто продовжує заробляти на державній компанії
Для пересічного громадянина, ПАТ "Аграрний фонд" - це нудна і безлика структура. Проте, людина "в темі" одразу розуміє, які компанія, що займається закупівлею, зберіганням та перевезенням зерна у великих обсягах, дає величезні можливості для збагачення.
Підпишіться на наші повідомлення!