Розслідування

Втекти від Prozorro. Досвід Черкас
Ніщо так яскраво не вказує на дієвість системи електронних закупівель як страх чиновників перед нею. ЕП пропонує подивитися на те, як намагалося "випередити" Prozorro таке місто як Черкаси.
Природний відбір: Порошенко витискає Яценюка з "Укртрансгазу"
Ознаки нової війни між групами Яценюка і Порошенко вже не приховати, але в "Нафтогазі" продовжують транслювати балет під час путчу.(Рос.)
Кому війна, кому мати рідна: фортифікації посипалися
Проект будівництва фортифікацій в зоні АТО, що рік тому, зі слів чиновників, був успішно завершений, почав сипатися, як пісок. Кримінальні справи, зниклі гроші та порослі травою укріплення — ось результат розтрати 850 млн грн з держбюджету.
"Панамський гамбіт" українських суддів
Сучасний український детектив з деякими філософськими відступами про актуальність судової реформи. (Рос.)
До побачення, неякісні ліки? Хто вирішуватиме, чим лікуватися українцям
Проблему неякісних ліків може вирішити єдиний державний перелік лікарських засобів. Проте, є імовірність, що в Україні його будуть визначати експерти, пов'язані з фармацевтичними групами та аптечним бізнесом, що є прямим конфліктом інтересів.
Прогрес проти "схем". Як Біла Церква привчає владу до ProZorro
За останні два роки в Україні відбувся суттєвий антикорупційний прогрес. Однак у більшості українських міст і містечок чиновники не чекають перекриття джерел їх доходу і вже зараз напрацьовують системи захисту власних інтересів.
Куди дівається український ліс
На кордоні з Україною активісти фотографують ешелони лісу-кругляка, який вивозять з країни, де експорт лісу заборонений. Прем'єр робить наганяй митникам і вимагає покарати. ЕП вивчила, куди дівається ліс, спираючись на велику статистику від Google і Держстату.(Рос.)
Як з'явилися Panama Papers: про проект, анонімів та об'єкти розслідування
Понад рік тому анонімне джерело зв'язалося з Süddeutsche Zeitung і представило шифровані внутрішні документи про панамську юридичну фірму. Це стало базою для найбільшого міжнародного розслідування, в якому брали участь близько 400 журналістів із понад 100 організацій і ЗМІ. (Рос.)
Непереможні "бодяжники". Як працює тіньовий ринок нафтопродуктів
Небувала жорстка конкуренція підштовхує навіть найіменитіших трейдерів на так звану оптимізацію бізнесу, через що відрізнити їх від торговців контрафактом стає все важче. (Рос.)
Як по маслу. Хто стоїть за угодою з продажу "Креатива"
ЕП з'ясовувала, хто кінцевий покупець одного з найбільших виробників соняшникової олії, і кому в підсумку дістанеться більша частина активів аграрної групи "Креатив". (Рос.)
"Міністр вирішив віддати" Артемсіль "депутатам БПП". Як працюють "смотрящі" на держпідприємствах
Держкомпанії продовжують залишатися дійними коровами для різних політичних сил, а так звані "технократи" на практиці виявляються ще більшими корупціонерами. Приклад - ситуація на "Артемсолі".(Рос.)
Тіньовий імпорт авто. Шість способів не платити митні платежі
Зараз часто застосовуються схеми, за якими можна ввезти авто з меншими витратами, або і зовсім не сплачуючи податки на митниці. Експерти "CASE Україна" вибрали найбільш популярні способи заниження вартості авто.
Підпишіться на наші повідомлення!