Розслідування

Розвели як кошенят: Чому провалилося придбання 112 каналу
Епопея навколо нереалізованої угоди з купівлі телеканалу "112" триває. ЕП стали відомі нові факти про переговори, про те, хто ще намагався закрити операцію для президента, і чим це закінчилося. (Рос.)
Загадкові депозити МТС: як НБУ втратив застав на 450 мільйонів
МТС мала в Дельта-банку великий депозит. В результаті його переуступки за сумнівними рішеннями судів один з великих боржників банку домігся права не погашати свій кредит, який був у заставі з рефінансування від НБУ. (Рос.)
ТОВ з химерами. Друзі президента і Злочевський ділять нафтогазові родовища
Після трирічної перерви Україна продовжила залучати інвесторів до розробки корисних копалин. На кону — десятки газоносних площ, які, ймовірно, опиняться в руках найближчого оточення президента. (Рос.)
У тихому болоті: як купити квартиру в ЖК "Кришталеві джерела" і втратити все
Юридично підкований забудовник може легко обдурити вкладника і відібрати квартиру, у купівлю якої той інвестував. У подібну ситуацію недавно потрапили інвестори ЖК "Кришталеві джерела". (Рос.)
Втекти від Prozorro. Досвід Черкас
Ніщо так яскраво не вказує на дієвість системи електронних закупівель як страх чиновників перед нею. ЕП пропонує подивитися на те, як намагалося "випередити" Prozorro таке місто як Черкаси.
Природний відбір: Порошенко витискає Яценюка з "Укртрансгазу"
Ознаки нової війни між групами Яценюка і Порошенко вже не приховати, але в "Нафтогазі" продовжують транслювати балет під час путчу.(Рос.)
Кому війна, кому мати рідна: фортифікації посипалися
Проект будівництва фортифікацій в зоні АТО, що рік тому, зі слів чиновників, був успішно завершений, почав сипатися, як пісок. Кримінальні справи, зниклі гроші та порослі травою укріплення — ось результат розтрати 850 млн грн з держбюджету.
"Панамський гамбіт" українських суддів
Сучасний український детектив з деякими філософськими відступами про актуальність судової реформи. (Рос.)
До побачення, неякісні ліки? Хто вирішуватиме, чим лікуватися українцям
Проблему неякісних ліків може вирішити єдиний державний перелік лікарських засобів. Проте, є імовірність, що в Україні його будуть визначати експерти, пов'язані з фармацевтичними групами та аптечним бізнесом, що є прямим конфліктом інтересів.
Прогрес проти "схем". Як Біла Церква привчає владу до ProZorro
За останні два роки в Україні відбувся суттєвий антикорупційний прогрес. Однак у більшості українських міст і містечок чиновники не чекають перекриття джерел їх доходу і вже зараз напрацьовують системи захисту власних інтересів.
Куди дівається український ліс
На кордоні з Україною активісти фотографують ешелони лісу-кругляка, який вивозять з країни, де експорт лісу заборонений. Прем'єр робить наганяй митникам і вимагає покарати. ЕП вивчила, куди дівається ліс, спираючись на велику статистику від Google і Держстату.(Рос.)
Як з'явилися Panama Papers: про проект, анонімів та об'єкти розслідування
Понад рік тому анонімне джерело зв'язалося з Süddeutsche Zeitung і представило шифровані внутрішні документи про панамську юридичну фірму. Це стало базою для найбільшого міжнародного розслідування, в якому брали участь близько 400 журналістів із понад 100 організацій і ЗМІ. (Рос.)