Інтерв'ю

Сергій Власенко: Тимошенко може відсудити у Фірташа 10 мільярдів доларів
"Позов подано на Дмитра Фірташа як власника RosUkrEnergo чи на Дмитра Фірташа і RosUkrEnergo?". "Позов подано на Дмитра Фірташа і компанію RosUkrEnergo". "Виходить, зачіпаються інтереси і "Газпрому"?". "Це питання не до мене".
Арсеній Яценюк: абсолютно всі держзакупівлі - це величезна корупція
"Слухайте, які національні проекти? Приватний сектор треба розвивати, приберіть державу. Корумпована чинна влада не зробить жодного проекту. Навіть якщо вони щось побудують, половину грошей вкрадуть".
Заступник глави НБУ: Ми стурбовані тим, що банки не кредитують
"Нацбанк пом'якшить обмеження на валютні позики?". "Це питання я коментувати не буду, але скажу, що ми працюємо над проектом закону "Про валютне регулювання". Ми його гаряче обговорюємо з депутатами. Думаю, якісь кроки з лібералізації у ньому будуть". (Рос.)
Юрій Полунєєв: З Миколою Яновичем мене об'єднує взаємна симпатія
Держава вклала під час кризи в цей проект порятунку величезний ресурс платників податків - близько 17 мільярдів гривень з бюджету і 9 мільярдів гривень у вигляді кредитів рефінансування НБУ. Ці гроші необхідно повернути в казну. У тій чи іншій формі. Раніше чи пізніше.
Юрій Полунєєв: Ми змусимо VISA платити податки в бюджет України
Сьогодні 90% ринку контролюють дві міжнародні платіжні системи. При цьому вся інформація про мільйони українських власників карт може бути доступна іноземним компаніям, органам влади, в тому числі і розвідувальним, а також кібертерористам. (Рос.)
Михайло Волинець: Мене купували за 400 тисяч
"А у нас Янукович, Азаров, весь парламент контролюються олігархами, крім опозиційної частини. Тому олігархи вважають, що у нас повинна бути дешева робоча сила. Один з механізмів - через пенсійну реформу пограбувати людей, щоб вони працювали, як раби." (Рос.)
Голова "Хліб інвестбуду": за нами стоїть Уол-стріт
"Гречку з Китаю теж ХІБ буде завозити?". "Закупівлі в Китаї вже здійснені, і гречка 5-7 квітня прибуде до країни". "За якою ціною купували цю гречку?". "Ціна продажу не перевищує 18,99 гривні, раніше вона не перевищувала 14 гривень. Продають її компанії, призначені КМДА". (Рос.)
Заступник голови правління Укргазбанку Денис Чернишов: Ми станемо третім державним банком
"Чому всі бояться подачі інформації про депозити в податкову? Усі бояться зростання злочинності. Через кілька хвилин, годин або днів ця база даних з'явиться на Петрівці з адресами, сумами та реквізитами. Поки всі не зрозуміють, що потрібно грати за єдиними нормальними правилами, діла не буде."
Дмитро Тевелєв: Економіка не сприймає авторитарні методи
"Які можуть бути санкції для учасників ринку у випадках маніпуляції?" "Від фінансових штрафів до кримінального покарання. Ми хочемо запропонувати депутатам внести зміни до відповідних статей кодексів. Якщо маніпулювання буде виявлено та доведено, то відповідальна особа може сісти у в'язницю. Це правильно - так робиться в усьому світі."
Голова Фонду гарантування вкладів Василь Пасічник: "У суспільстві домінує культ боржника"
"Криза змінила світогляд людей. Зараз вже можна приймати рішення, про які два роки тому складно було навіть говорити. Суспільство дійшло до висновку, що власність - не абсолют, вона може бути обмежена на користь суспільного інтересу".
Юрій Воропаєв: "В Україні має бути 50 банків"
"Економіку країни слід піднімати з великого, а не з дрібного бізнесу. Скажу прямо: так, я лобіюю тільки великі банки. Дрібний бізнес в Україні рідко чесно платить податки". "Ну, про великий бізнес можна те саме сказати". "Нехай держава у повному обсязі виконує свої контролюючі функції". (Рос.)
Юрій Воропаєв: "Я не завжди погоджуюсь з правою рукою Михайла Чечетова"
"Виходить, Арбузова можна привітати? Він вперше порушив закон". "А що робити, якщо зламається світлофор? Як юрист я не можу цього схвалити, але я підтримую це його рішення. Іноді керівник йде на ризик, беручи на себе персональну відповідальність за свої дії".
Георгій Дзекон: "Хоч голим виступіть на сцені - це не підвищить ціну "Укртелекому"
"Реакція суспільства мені зрозуміла. EPIC справді не найбільша компанія на ринку". "Кажуть, що за нею стоїте особисто ви". "Зі мною цю компанію нічого не пов'язує". "А ще стверджують, що ви консультуєте покупців на кожному етапі приватизації". "Нехай говорять". (Рос.)
Голова НВО ім. Фрунзе: ми запускали у космос ще Гагаріна
Кризу використовували часто для виправдання своєї поганої роботи. Вона торкнулася будівельників, коли банки припинили кредитування. На мільйони скоротився випуск автомобілів, тому металурги постраждали. А машинобудівників це все похитнуло лише трохи, тому що газ треба качати, нафту добувати.
Руслан Крамаренко: Київ не має небезпечного боргу
"Один з головних проектів - будівництво лінії метро на Троєщину. На нього у 2011 році хочемо виділити близько 1 мільярда гривень. Кінець будівництва заплановано на 2015 рік". "І це все? А куди поділися плани фінансування інших інфраструктурних об'єктів на кшталт будівництва тунелю під Дніпром?".
Віктор Пинзеник: політика уряду веде до дефолту
"Те, що називали рекапіталізацією банків за участю держави в Україні, не було рекапіталізацією. Гроші пустили на вітер. Рекапіталізація - це відновлення банку. А про яке відновлення може йти мова, якщо через тиждень "рекапіталізовані" банки знову просять у держави кошти?"
Віктор Пинзеник: Янукович з Азаровим конфліктують так само, як Ющенко з Тимошенко
"Колись до вас потраплять закриті стенограми засідань уряду. Якщо ви їх почитаєте, то не побачите жодної без виступів міністра фінансів. Всі ті проблеми, які зараз стоять перед країною, можна було спрогнозувати і вирішити п'ять, три і два роки тому. Я про це говорив, однак не був почутий".
Голова "Київміськбуду": ми маємо вибачатися перед людьми, які залишаються без житла
"Розмови про падіння цін шкідливі. Припущення, що їх ми знизимо, призведуть до того, що людям доведеться записуватися на квартири. Їх не треба дурити. Потрібне житло - треба купувати нині, потім буде тільки дорожче".
Віктор Вексельберг: російський бізнес не отримав преференцій
"Які у вас стосунки з президентом?". "Україна потребує конструктивної політики. Сподіваюся, Віктор Федорович впорається з цим завданням, тому що він явно керівник з великої літери. Я ставлюся до нього з великою симпатією і великою повагою". (Рос.)
Володимир Лавренчук: Ми можемо самі дати рефінансування Нацбанку
"Суспільство, на жаль, сприймає ситуацію з банком "Надра" як належне, з чим треба жити. Це неправильно, і "Надра" - не єдиний приклад. Я відчуваю і цю "чорну дірку", і інші. Є ще 10-20 банків у процесі закриття і ще банків 40, які навряд чи прибуткові."