Інтерв'ю

Дмитро Фірташ: "я нагодував Україну, нагодував Газпром, а за весілля заплатила Європа"
Ми заробляли за рахунок Європи - 2,5 мільярди на рік, закрили різницю на суму, що пішла на дотування України, вирахували податки, і залишилося порядка 800 мільйонів доларів прибутку. З них Газпром отримав свою половину, а я - свою. Але сподіваюся, що я заслугував цю половину. (рос)
Роман Жуковський: Росія зацікавлена, щоб без газу "лягли" наші металургія та хімія. Ми там – основні конкуренти
Не можна вважати, що в усьому винен лише Стельмах. Інакше, грубо кажучи, уряд треба було б розігнати за те, що в нього ВВП так низько впав.
Арсеній Яценюк: "Катастрофа, коли на кризі заробляє саме влада. Це, фактично, грабіж"
Є вузьке коло осіб, які мають доступ до ресурсу. Я не виключаю, що зараз в Україну з боку Росії заведуть мільярдів десять доларів. Що таке 10 мільярдів? В сьогоднішній ситуації за них можна скупити півкраїни.
Арсеній Яценюк: "Ви повинні "йти в телевізор" і пояснювати людям, що ви робите..."
Системне фінансування дефіциту бюджету за рахунок будь-яких джерел, які мають відношення до емісії, - це катастрофа. Тому що ми тоді повернемося у 1990 рік. (ЧАСТИНА 1)
Олександр Омельчук: "Населення буде накопичувати іноземну валюту, причому бажано під подушкою"
Україна має дуже відкриту економіку. Експорт плюс імпорт, поділений на ВВП, складає в нас більше 100%. Це дуже серйозна міра відкритості. Завдяки цьому, Україна є гіперчутливою і до позитивних тенденцій і до спадів у світовій економіці.
Микола Азаров: "Я впевнений, навіть кредит МВФ буде роздерибанено…"
"Я ніколи не казав, що ситуація в Україні настільки важка, щоб кидатися в МВФ по негайний кредит на п'ять років"
Сергій Терьохін: Україна стала заручницею параної Стельмаха
Фондовий брокер, хоча для нього це буде ментальним шоком, піде копати ями і будувати дороги. Якщо, звичайно, захоче заробляти якусь зарплату.
Ілля Горн: суднобудування врятувати металургію не зможе
Раніше замовники ганялися за будівельниками, сьогодні навпаки. Вони не дуже розуміють наші реалії, будь-який судовий процес вважають проблемою архіважливою.
Валерія Гонтарєва, частина 2: Депресія ще навіть не почалась…
"Нафтогаз" жодного разу вчасно не подав фінансову документацію. Але поки євробонди торгувались близько номиналу, йому давали шанс. А зараз кожен думає: "Дістали, будемо подавати заявку на дефолт".
Валерія Гонтарєва: Нацбанк спровокував ревальвацію
За п’ять останніх років НБУ просто зобов’язаний був провести лібералізацію. Тоді би ми могли уникнути того, що зараз відбувається. Але сьогодні ми отримали доларизовану економіку. Тепер відпустити гривню у вільне плавання більше схоже на неадекватну поведінку.
Борис Тимонькін: Вся криза останніх років – результат чистого психозу
"Когда снимать ограничения НБУ? Такой договоренности нет. Сейчас у больного температура 40. Когда ему можно идти на работу? Когда будет здоров".
Борис Тимонькін: Я не дивлюся політичні новини. Навіть якщо вибори щомісяця – це вже їхні проблеми
- Коли всі біжать на один борт, судно перекинеться. Тоді капітан може навіть стріляти. Тому що більшість людей врятується, - виправдовує банкір дії НБУ.
Андрій Бобишев: "Якщо не влити кошти в банківську систему, то скоро почнуться масові звільнення"
"Я недавно был в Вене, там банкоматы не выдают наличные. Люди не знают, где находятся их деньги! Они не могли себе такого представить еще месяц назад! Именно в такой ситуации центральные банки должны давать ресурсы. При чем чем быстрее они это сделают, тем меньше будет сумма".
Віктор Суботін: Григоришина не можна не сприймати серйозно
Дощового вересневого дня журналісти Економічної правди завітали до адміністративного корпусу "Турбоатому". Через тисняву на вулицях Харкова, директору підприємства довелося чекати більше 40 хвилин. Однак Віктор Суботін терпляче дочекався. До зустрічі він готувався добре, перед ним лежали папери з фінансовими показниками підприємства та розписаними відповідями на деякі питання, які ЕП збиралась йому поставити.
Енергоатом потрапив у боргову пастку
Державна компанія "Енергоатом", що об'єднує всі українські АЕС, стала жертвою складної шахрайської схеми. За рішеннями молдовських (!) судів, із компанії та її боржників стягують багатомільйонні сумнівні заборгованості. Українські судові інстанції з незрозумілих причин фактично підтверджують незаконні рішення молдовських колег...
Видобувників українських нафти і газу накрило урядовою хвилею
Нещодавно глава Мінприроди Георгій Філіпчук оголосив про можливість перегляду результатів конкурсу на розробку Прикерченської ділянки Чорноморського шельфу, де сьогодні працює американська Vanco Іnternational. Про своє бачення ситуації ЕП розповів президент компанії Джин Ван Дайк.
Чому Україна досі не використовує альтернативи російським поставкам газу?
На це запитання дасть відповідь лише Україна, і ніхто за неї цього не зробить… Я впевнений, що енергетичні потреби мають потенціал перетворитися на фактор інтеграції… Можливо, ваші аналітики скажуть, що зараз експортувати іранський газ Україні не вигідно... Іран зможе подвоїти поставки газу у європейські країни...
"Нафтогаз України" відмовився виконувати вказівку Ющенка?
Ми припинили переговори, бо українська сторона відмовляється підписувати контракти. Без пояснення причин. Суть у тому, що за старою схемою Нафтогаз працювати не хоче, а нової не існує… Я поки що не можу розголошувати цю інформацію.
Чому реприватизація неможлива?
Концепція приватизації, яку президент доручив створити уряду, заснована на новій ідеології, розробленій групою фахівців під керівництвом директора Міжнародного інституту приватизації Олександра Рябченка. В інтерв'ю ЕП він розповів про перспективи продажу найбільших підприємств. Експерт вважає, що без проблем не обійдеться.
Ігор Діденко: Газпром технічно може перекрити газ, але наслідки цього вдарять і по росіянах
Діденко фактично підтвердив скасування Кабінетом Міністрів постанови уряду Єханурова про створення спільного підприємства "УкрГазЕнерго". Ми записували його за кілька годин після того, як із Москви пролунали погрози про відключення газу.