"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Фінанси

Імпортний збір: шкідництво чи благо?
Експерти стверджують, що імпортний збір призведе до скорочення ВВП на 6% і падіння виробництва на 15%. Нацбанк вважає інакше: збір додасть до ВВП 1,5% або 1 млрд дол. Зрозуміло одне: збір не став ключовим фактором у вирішенні проблем платіжного балансу. (Рос.)
Як Фонд гарантування розпродає активи "мертвих" банків
Потрібно визнати: установа працює непрозоро. Імена тих, кому вдається купити активи ліквідованих банків за зниженими цінами, дізнатися неможливо. Вони захищені комерційною таємницею. (Рос.)
Бізнес на мінному полі, або Жадоба вкладника згубила ®
Про те, як практично весь український бізнес ходить мінним полем недосконалої банківської системи, розповідає у своєму відвертому інтерв’ю Голова Правління "АСВІО БАНКУ" Людмила Войнова.
Алкоголь і зв'язок подорожчають. Кабмін індексує акцизи на 10 мільярдів
Всупереч обіцянкам не індексувати податки, Кабмін розробив документ про їх підвищення на рівень інфляції. Такий крок - суто фіскальний прийом, ефективність якого сумнівна, говорять і експерти, і чиновники. (Рос.)
Як зменшити витрати на опалення, або Операція "Теплоізоляція"
Для модернізації дев'ятиповерхового будинку знадобиться 7 млн грн, з яких 1,6 млн грн поверне держава. Кожна квартира за п'ять років заплатить за кредитом 56 тис грн або 935 грн за місяць. У результаті, цифра у квитанції зменшиться удвічі.
Анатомія кризи української економіки
Домінування олігархії, розвал грошово-кредитної системи, деградація банківського сектора, падіння виробництва - це надовго. Стадія паралічу економіки триватиме від року до трьох-чотирьох років, період відновлення - до п'яти років.
Якщо завтра дефолт. Переговори щодо зовнішнього боргу зайшли в глухий кут
Девальвації не буде. На житті українських громадян дефолт не позначиться. Його не потрібно боятися. Так каже уряд. Однак те, що про дефолт почали говорити публічно, - тривожний знак. (Рос.)
Злиття "Києва" з Укргазбанком заблоковано в судах. Кому вигідна ліквідація держбанку
Замовником судової атаки міг бути один з депутатів Верховної Ради минулого скликання. Його інтерес полягає в тому, щоб отримати застави за кредитами, які свого часу видавав банк "Київ". Зокрема, це цілісні майнові комплекси, нерухомість і земельні ділянки.
Фірми Єжеля-Лебедєва пішли в наступ на Мінфін. Вимагають збільшення видатків на харчування солдатів
Представник Міноборони стверджує, що Мінфін не дозволяє підвищити витрати на харчування солдат. Мінфін каже, що дав достатньо коштів, а блокує збільшення витрат на фірми, що харчують солдатів з часів Януковича. Скільки насправді витрачається на годування військових, невідомо.
Електронне адміністрування ПДВ змінюється. Парламент боїться наслідків
Одна з поправок законопроекту надає фіскалам можливість формувати коригуючі реєстри, які відправляються в казначейську службу. Інше нововведення - заборона арештовувати кошти на рахунках казначейства. (Рос.)
Як зробити бюджет прозорим
Центр готує платформу, яка дозволить органам місцевого самоврядування безкоштовно створювати громадські бюджети. Перший етап передбачає візуалізацію загальної картини про взаємозв'язок доходів та видатків бюджету.
Валютні кредити за курсом 5. Кому це вигідно. Політичний аспект
21 травня Верховна Рада прийняла в двох читаннях законопроект про реструктуризацію валютних кредитів. Тим не менш, під вікнами парламенту 4 червня зібрався новий мітинг. Усе виглядає як перемога громадськості і депутатів, які захистили народ від кредитного ярма. Однак на її фоні випирали явні дивацтва.