Фінанси

Кредитні спілки: свій до свого по своє?
Після кризи ринок на 80% очистили від шахрайських спілок, але "сірі" схеми трапляються й досі. Нерідко спілка залучає кошти населення і витрачає їх на кредитування іншого бізнесу власника. Звідси й ризики.
Королі вуглепрому-2012
Кожну п’яту гривню з 18 мільярдів на тендерах державного вуглепрому у першому півріччі 2012 року отримала група Януковича. Ахметов здав позиції. У Єфремова і "Юри Єнакіївського" все чудово.
Глава Правекс-банку: Я б зараз не купував банк
"Чому банки не кредитують економіку?". "Думаю, велику роль зіграла криза ліквідності, яка була восени 2011 року. Банки хвилюються, що буде восени, і створюють подушку безпеки". "Звідки такі очікування, що восени щось трапиться?". "Та просто завжди восени щось трапляється. Крім того, у нас вибори". (Рос.)
Казначейські зобов’язання: стратегія чи безвихідь?
Забагато позичивши у людей, держава під час паніки зіткнеться з купою проблем. Обвал котирувань та активний збут ЦП завдасть фізособам значних збитків, а винною у цьому в громадській думці стане держава. Відтак, на інструменті доведеться поставити хрест.
Олександр Бондар: Якщо посиплеться імперія Ахметова - завалиться країна
"А якщо раптом Янукович втратить владу, бізнес сім'ї розберуть "свої"?" Там будуть розбирати дуже швидко, і не тільки свої. Це одномоментно буде робитися. Але я не вірю в ситуацію втрати влади через вибори. Це для нашої країни нереально. Ця команда через вибори владу не віддасть". (Рос.)
Роман Ткач: Земельний банк під Кабміном - це "міжсобойчик"
Те, що вони прийняли, це абсурд. За Конституцією, від імені народу його власністю розпоряджаються органи влади. Державний земельний банк не є органом влади. Як може держава передавати державні землі у якусь неіснуючу структуру?
Фіскали змінюють податковий кодекс. Текст проекту змін
"Ризики реалізації запропонованих змін: тимчасовий дефіцит держбюджету та Пенсійного фонду, заперечення з боку МВФ і СОТ, опір великого бізнесу (олігархів) та галузевого лобі, опір соціальної групи людей, яка отримує нетрудові доходи у фіскальній сфері". (Рос.)
Тігіпко відібрав фонд у 7 мільярдів. Собі?
"Це його давня ідея - взяти соціальні фонди під себе. І роботодавці, і профспілки відлучаються від "годівниці". Все буде "пиляти" Тігіпко і його оточення". (Рос.)
Ініціативи Януковича: за все заплатить митниця?
Виконання програм Януковича без підвищення доходів скарбниці призведе до зростання дефіциту бюджету до 3,25% при цільовому показнику 1,8%. В цілому дефіцит державних фінансів у 2012 році з урахуванням 2-відсоткового дефіциту "Нафтогазу" сягне 5,3%.
Держбюджет: свій до свого по наше
Карта розподілу субвенції має чимало спільного з картою електоральних симпатій до Партії регіонів. П’ять із шести ощасливлених регіонів - Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Луганська області та Крим - належать до "синьої зони" території країни.
Олександр Янукович остаточно забрав митницю
"Сім'я" безповоротно витіснила Юрія Іванющенка з митниці. При ній відомство стало працювати інакше і навіть почало давати більше грошей до бюджету. Ігор Калєтнік дивом втримався, віддавши усе, що в нього вимагали. (Рос.)
Андрій Оленчик: Регулятором для кредитних спілок має стати Нацбанк
"Чому з нового закону про гарантування вкладів зникла норма, що встановлювала розмір цих гарантій?". "Антикризовий закон, де була зафіксована сума 150 тис грн, втратив чинність 1 січня 2011 року. Тому адміністративна рада прийняла рішення на випередження і підтвердила, що ці 150 тис залишаються і надалі".