Фінанси

З Новим роком, Борисе Вікторовичу!
Останні два роки Фонду соцстраху виконує один ритуал: двічі оголошує відкриті торги, а на тендер подає заявку лише "Конті". Після 2010 року з ним ніхто не бажає конкурувати.
В чиїх кишенях осідає рента
Серед шести країн світу з найбільшими обсягами видобутку залізної руди розміри рентної плати в Україні, встановлені як у відсотках від вартості, так і в абсолютних показниках, є найнижчими.
Як гинула ескадра
У парламенті регулярно звучало: "Флот в такій кількості Україні не потрібен". Тодішній глава уряду Вітольд Фокін нібито і зовсім заявив: "Що, ми не знайдемо пару суден, щоб перевезти в Україну якийсь вантаж?". (Рос.)
Кінець світу переноситься
У 2013 році людство нарешті дізнається, що таке справжня криза: всі три стовпи світової економіки - США, ЄС і Китай - заваляться під купою надрукованих ними грошей. (Рос.)
Нацбанк дозволив девальвацію до 8,4?!
Плавна девальвація завжди лише пробуджувала паніку серед населення. Куди грамотніше влаштувати миттєве обвалення курсу, і вже тримати його на новому рівні. Інша справа, навіщо це потрібно Сергію Арбузову особисто, якщо він хоче стати прем'єром? (рос.)
Хто хоче контролювати "технічні" папери
Хто зацікавлений поставити під загрозу справжній фондовий ринок, щоб отримати контроль над операціями з оптимізації оподаткування?
Кінець фондового ринку
Ініціативи податківців можуть знищити механізм перерозподілу інвестиційних ресурсів в економіці. Фондові біржі перетворяться на звалище сумнівних паперів - клондайк для чиновників, які кластимуть 3% "акцизу" в свої кишені.
Чи стане Пенсійний фонд бездефіцитним
Підсумком пенсійної реформи уряду Азарова стане формування двох категорій одержувачів пенсій: 13 млн трудових пенсіонерів з пенсією 1 200 грн і мільйона спецпенсіонерів, які отримують 4-8,5 тис грн. В число останніх увійде і сам Азаров. (Рос.)
Гарантування вкладів: крок вперед?
Документ встановив мінімальний розмір гарантованої суми відшкодування вкладникам - 150 тис грн. За попереднім законом від 2001 року 150 тис грн були максимальним відшкодуванням.
Чи ефективні рентні платежі
Сьогодні 90% видобутого в Україні газу реалізується для потреб населення за заниженими цінами. Відповідно, вони є основними вигодонабувачами природної ренти. Перехід до ринкових цін для домогосподарств неминучий.
Нацбанк: як задушити власну економіку
Дійсно, населення та малий бізнес скуповують величезну кількість валюти. За дев'ять місяців цього року резерви НБУ тільки завдяки цьому фактору "схудли" на $6,3 млрд. Виходить, "гривневий голод" не допомагає від попиту на валюту. Зате поки в країні спостерігалася передвиборна лихоманка, банки посилено гралися з курсом. І він доходив в продажу до нової висоти - 8,3 грн/$ (рос.)
Через два тижні митницю переділять
Якщо Калєтніка знімуть з поста глави ДМС, зміниться вся керівна вертикаль, в тому числі на місцях. І вже до нових керівників регіональних митниць прийдуть "модні" з конкретною пропозицією: "Працюй з нами, он скільки у нас клієнтів". (Рос.)