"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Фінанси

Чому буксує ProZorro. Державні гроші все ще погано пахнуть
Нова система електронних торгів ProZorro не змінила ставлення бізнесу до державних тендерів. Приватні компанії без "зв'язків" у держорганах досі бояться мати справу з державою. Чиновники обіцяють все виправити. (Рос.)
Як отримати в клієнти "Укрзалізницю", Поліграфкомбінат "Україна", КМДА, ГІОЦ, Держслужбу зайнятості та МВС. Новий сірий кардинал у державних ІТ?
Компанія, що відповідає за важливі ІТ-системи, непрозора з точки зору структури власності. Це ризик для державної безпеки. Офшор не повинен контролювати ключові системи життєдіяльності країни. (Рос.)
Арифметика від МВФ. Податкова реформа очима кредитора
Поради фонду зводяться до остаточної зачистки пільг. Цього разу він пропонує Україні наступити на найнебезпечніші граблі. Якщо Мінфін дослухається до його порад, ще однією хвилею лобістських суперечок у парламенті не обійдеться. (Рос.)
Держава переклала військові витрати на бізнес?
Депутати прийняли закон, яким зобов'язали підприємства платити своїм мобілізованим працівникам їх зарплати. Однак Кабмін не прийняв порядок бюджетної компенсації таких виплат, і за 2014 рік бізнес грошей не отримав. Роботодавці мають намір йти до суду, а депутати лякають їх штрафами. (Рос.)
Костянтин Лікарчук: ДФС слід ліквідувати. "Мінздох здох", але справа його живе
"Нам надійшло доручення прем'єра щодо збільшення на 20% митних надходжень. Тільки от незрозуміло: надходження повинні зрости порівняно з чим?". "Порівняно з минулим роком?". "Порівняно з минулим роком вони вже збільшилися на 26%. Додаткових 20% там нема". (Рос.)
Нешвидка приватизація. Чи купить Фірташ ОПЗ
ФДМ запевняє, що приватизація ОПЗ буде проходити прозоро. Однак лінія конфлікту вже помітна. Її учасники - Яценюк і Фірташ. Поки вони обмежилися звинуваченнями на адресу один одного. Чи допустить уряд олігарха до торгів? (Рос.)
Режим валютного голоду, аби отримати допомогу Заходу
Вільний обмін валют заборонений як громадянам, так і підприємствам. Ці рішення утискають права людей і компаній. Реакція цілком передбачувана: значна частина операцій переведена у тіньовий оборот. Рухаючись таким шляхом, повернути валюту в легальний обіг і збалансувати попит-пропозицію неможливо.
Бюджет переглянуть заради оборони та соціалки
Найбільше, близько 17 млрд грн, вимагає Міноборони. Мінфін вже отримав від нього запит. Також уряд хоче проіндексувати соціальні витрати на інфляцію. Питання в тому, яка сума для цього знадобиться. (Рос.)
Україна йде в кіно
Міністр культури зустрівся в керівниками великих телеканалів, і на світ з'явився проєвропейський законопроект щодо держпідтримки кіно. Зокрема, буде створений спецфонд за рахунок коштів з держбюджету, від лотерей та акцизів. Частка держави в проектах виросте, перепаде навіть іноземним кінозіркам. (Рос.)
Уряд, що веде до краю прірви
Нинішні можновладці продовжують вирішувати проблеми бізнесу за рахунок погіршення умов життя українців. Це той же олігархічний лад в інтересах фінансових кланів та їх корупціонерів при владі. Нічого нового.
Контрабанда в "сірій" зоні: що завгодно, аби існувала
Боротьба української влади з контрабандою в зоні АТО видимих результатів поки не приносить. Не допомагають ні кадрові перестановки, ні законодавчі хитрощі. Бажання заробити сильніше за страх сісти у в'язницю на п'ять років. (Рос.)
Макропрогноз-2016: уряд губиться в оцінках
Дивно, але плановане зростання економіки менше, ніж прогнозоване середньосвітове. І це після величезного обвалу. За такого розвитку подій Україна має примарні шанси вступити до ЄС та отримати безвізовий режим. (Рос.)