"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Фінанси

"Спадщина" Януковича. Що буде з російським боргом: три сценарії
З економічної точки зору Росії вигідно погодитися із запропонованими Києвом умовами реструктуризації. Однак навряд чи їй потрібні ці гроші. Для Кремля це інструмент для розхитування ситуації в Україні (рос).
Трикутник податкової реформи. Як Мінфін, депутати та експерти шукають компроміс
Відверто слабкими є всі пропозиції щодо модифікації "спрощеної системи". Вони не вирішують головних проблем: виведення грошей в готівку та фактичної виплати зарплати через "спрощену схему". А лише створюють додаткові труднощі в реалізації схем, які можна обійти.
Ціна держави
Нам ще в дитинстві закладали в голову, що ми всім зобов'язані державі: безкоштовною освітою, безкоштовною медициною, і всім, що ми маємо. Держава для наших людей, як правило, це щось вище, що стоїть над нами, наглядає і робить якесь вселенське благо, а ми повинні йому поклонятися. Настав час переглянути ці відносини.
Державні борги перед бізнесом. Вексель чи облігація?
На червень 2015 року загальний розмір простроченої заборгованості за рішеннями судів, гарантованих державою, перевищив 560 мільйонів гривень. Рік добігає кінця, а уряд тільки недавно розробив порядок і умови реструктуризації цієї заборгованості.
Економіка популізму
Україна досі перебуває в пастці популізму. У чому головна небезпека? У тому, що цей цикл повторюється знову і знову - країна просто ніяк не може розбагатіти. А якщо країна не може розбагатіти, то в ній погіршуються інститути і з неї тікають люди. України це стосується особливо (рос).
Митниця гальмує. Чому Саакашвілі воює з ДФС
У заявах Саакашвілі про паралізацію митного оформлення є частка правди. Проблеми дійсно є, і чималі. ЕП з'ясувала, що відбувалося в останні дні на митницях країни, і чому зараз вся увага прикута до Одеської митниці.
Податкова реформа. Як піти далі ремонту фасаду
Народна приказка "Все нове – це добре забуте старе" якнайкраще характеризує зміст концепції податкової реформи, представленої Мінфіном цієї осені. Утім, від перестановки доданків результат не зміниться. Треба міняти самі доданки.
Зона АТО: благодатний грунт для схем
Один з луганських підприємців озвучив схему, зав'язану на дотаціях вугільної галузі. За призначенням надходить 20% коштів, а решта 80% через підставні компанії повертаються до Києва в підприємства, афілійовані з "режимом попередників".
Бюджет 2016. Уряд чекає ефекту від боргової операції
До недавніх пір в Кабміні запевняли, що основні параметри кошторису визначить нове податкове законодавство. Зараз же ключовим фактором називають реструктуризацію держборгу. У разі успіху витрати держбюджету цього року можуть скоротитися на $500 мільйонів.
Податкова реформа. Як це може бути
Єдиний соціальний внесок необхідно скасувати. Втрату надходжень компенсують реформовані податок на прибуток і ПДВ, а також незначне підвищення ПДФО, підвищення плати за надра, акцизів та податків на майно і, звісно, скорочення витрат бюджету
ТОП-500 найбільших компаній Східної Європи: українці здають позиції
До рейтингу увійшло 32 підприємства з України. Такий результат - істотне погіршення, порівняно з минулим роком, коли у рейтингу їх було 53. До ТОП-10 потрапила лише одна українська компанія.
Як Україна виконує другий меморандум з МВФ
Експерти проаналізували переглянутий Меморандум з МВФ, щоб зрозуміти, як змінилися завдання українського уряду, і що було зроблено за останні шість місяців.