Фінанси

Папери стали безцінними
У масштабах всієї країни, податківці розраховували отримати мільярди гривень. Причому, якщо прибуток штучний, то податки - навіть дуже реальні. Ось чому збунтувалися торговці. Особливо ті, які торгують реально, а не беруть участь в схемах. (Рос.)
Чи існує Нацкомфінпослуг?
За 9 місяців свого існування Нацфінпослуг не зробила майже нічого. Ліцензії кредитним спілкам та страховим компаніям не надаються. Процвітає "чорний ринок" ліцензій та численні посередники. Позиція регулятора величезного ринку виглядає так: "Якщо нічого не робити, то й сварити нема за що".
Як уряд допоміг Фірташу
Держава мала б заробити на мережах через оренду. Однак влада зробила подарунок олігархам. Уряд передав газорозподільчі мережі облгазам, які будуть приватизовані. Вже зрозуміло, що після приватизації мережі будуть у безкоштовному використанні структур Фірташа.
Влада проти дітей
Коли прем'єр розповідатиме про покращення життя дітей, пам'ятайте: кожна гривня на дитсадок супроводжується 1,3 грн на покращення умов для чиновників. Згадайте про це, коли вас знову попросять здати гроші на ремонт в школі чи садку.
Економіки більше нема
У лексиконі економістів з'явилося абсолютно нехарактерне слово - "бандити". "Рятувати" економіку нині не головне - коли горить хата, рятують дітей та близьких, а не речі. Зараз потрібно рятувати країну, як би пафосно це не звучало. (Рос.)
Чи варто міняти долари на золото
Може, справді Сорос вирішив пережити усіх і скуповує золото, щоб потім похвалитися своєю далекоглядністю? Може, він дійсно вважає, що дні єврозони добігають кінця, і таким чином готується до краху євро? (Рос.)
Як Нацбанк переможе девальвацію
В надрах НБУ відпрацьовується введення реєстрації імпортних контрактів. Такий захід існував під час кризи 2004 року - тоді НБУ перевіряв кожен великий договір, за яким клієнти банків купували валюту. Співробітники Нацбанку розповідали, що тоді вдалося зупинити безліч випадків ввезення неіснуючих апельсинів, туалетного паперу та нафти (рос.)
Підводний камінь держзакупівель
Про що говорить нова редакція закону? Він поширюється на держпідприємства у разі здійснення ними закупівель за рахунок державних коштів. Якщо з першою частиною цієї тези все зрозуміло, то з формулюванням "державні кошти" - ні.
Клименко побудує сировинну економіку
Податок з обороту знищить конкурентоспроможність українського виробника високотехнологічної продукції. Зате гнати на експорт сировину буде цілком вигідно. Саме такою Україна і виглядає в очах всього світу. Постачальник руди, зерна, не дуже якісних металів. Ось вам і "стимулювання внутрішнього виробництва технологічної продукції".
МТСБУ рятується від банкрутства
Моторно-страхове бюро, яке є центральною ланкою багатомільярдного ринку "автоцивілки", відтепер збиратиме більше грошей з повних членів. Остерігаючись браку коштів у випадку банкрутства ще хоча б однієї страхової, МТСБУ вимагає віддавати йому 10% від кожного проданого полісу "автоцивілки".
Чи хочуть забрати "Укрнафту" у Коломойського?
Сам факт, що перевіркою займався Хорошковський, вказує: до "Укрнафти" має інтерес Фірташ. Попри відсутність документальних доказів, досі ніхто не заперечував того, що Хорошковський та Фірташ мають спільні інтереси в бізнесі та політиці.
Євро-2012: цифри без емоцій
Знайти застосування стадіонам буде важко. Середня їх заповнюваність - 40%, у Британії - 90%. Окупність нових українських арен становить не менше 50-60 років, і тільки за умови 100-відсоткової постійної наповнюваності, а це нереально. (Рос.)