Фінанси

Роман Ткач: Земельний банк під Кабміном - це "міжсобойчик"
Те, що вони прийняли, це абсурд. За Конституцією, від імені народу його власністю розпоряджаються органи влади. Державний земельний банк не є органом влади. Як може держава передавати державні землі у якусь неіснуючу структуру?
Фіскали змінюють податковий кодекс. Текст проекту змін
"Ризики реалізації запропонованих змін: тимчасовий дефіцит держбюджету та Пенсійного фонду, заперечення з боку МВФ і СОТ, опір великого бізнесу (олігархів) та галузевого лобі, опір соціальної групи людей, яка отримує нетрудові доходи у фіскальній сфері". (Рос.)
Тігіпко відібрав фонд у 7 мільярдів. Собі?
"Це його давня ідея - взяти соціальні фонди під себе. І роботодавці, і профспілки відлучаються від "годівниці". Все буде "пиляти" Тігіпко і його оточення". (Рос.)
Ініціативи Януковича: за все заплатить митниця?
Виконання програм Януковича без підвищення доходів скарбниці призведе до зростання дефіциту бюджету до 3,25% при цільовому показнику 1,8%. В цілому дефіцит державних фінансів у 2012 році з урахуванням 2-відсоткового дефіциту "Нафтогазу" сягне 5,3%.
Держбюджет: свій до свого по наше
Карта розподілу субвенції має чимало спільного з картою електоральних симпатій до Партії регіонів. П’ять із шести ощасливлених регіонів - Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Луганська області та Крим - належать до "синьої зони" території країни.
Олександр Янукович остаточно забрав митницю
"Сім'я" безповоротно витіснила Юрія Іванющенка з митниці. При ній відомство стало працювати інакше і навіть почало давати більше грошей до бюджету. Ігор Калєтнік дивом втримався, віддавши усе, що в нього вимагали. (Рос.)
Андрій Оленчик: Регулятором для кредитних спілок має стати Нацбанк
"Чому з нового закону про гарантування вкладів зникла норма, що встановлювала розмір цих гарантій?". "Антикризовий закон, де була зафіксована сума 150 тис грн, втратив чинність 1 січня 2011 року. Тому адміністративна рада прийняла рішення на випередження і підтвердила, що ці 150 тис залишаються і надалі".
Чи побачимо житлові кредити під 3%?
"Якщо видавати кредити рівномірно, то для освоєння мільярду до кінця року потрібно видати більше 25 млрд грн кредитів. Нині весь іпотечний портфель банків становить 50,9 млрд грн - це позики під житло, землю, нежитлові об'єкти. Ми розуміємо, що зазначених коштів вистачить з головою, щоб забезпечити всіх бажаючих", - переконаний представник НБУ.
Ресторатори платитимуть за музику людям Табачника?
Спочатку визначався заклад, який не уклав угоду про сплату роялті. Представники ліги телефонували туди і повідомляли, що їх заклад - у списку порушників. Зазвичай власники не знали про таку організацію і про те, що за музику потрібно платити.
Українські пенсіонери живуть краще, ніж радянські
Отримуючи близько 100 рублів, дійсно можна було купити більше продуктів, ніж зараз на середню пенсію. Проте дешеві продукти харчування забезпечувалися злиденними зарплатами та пенсіями тих, хто ці продукти виробляв на селі.
Держдопомога компаніям: потрібні зміни
Цікаво, що допоміжний орган президента - Державне управління справами - і далі дотує свої підприємства, насамперед санаторії, на 100 мільйонів гривень щороку. Це при тому, що вони працюють на конкурентному ринку і продають місця за ринковими цінами.
Хто отримає мільйони МТСБУ?
Новий голова Нацфінпослуг Андрій Стасевський та страховики позбавили депутата Віталія Хомутинніка контролю над Моторним бюро, щоб контролювати багатомільярдний ринок "автоцивілки". В тому числі, йдеться про контроль за потоками від шахрайських операцій. Щоправда, тепер страховики хочуть "віджати" самого Стасевського, а Хомутиннік вирішив повернути контроль над бюро через парламент.