Фінанси

Глава MasterCard Europe в Україні: Тільки 15% грошового трафіку протікає в безготівковій формі
У 2013 році в нас було 180 банків. Для країни з населенням понад 40 млн це занадто багато. Наприклад, в Індії працює всього близько десяти банків. Чистка банківської системи рано чи пізно повинна була статися. (Рос.)
Мінфін зіграє в казино
Держава робить чергову спробу легалізувати азартні ігри. Відповідний законопроект є у "бюджетному пакеті" - разом з новим Податковим кодексом та проектом фінплану-2016. Податки підуть до держскарбниці, минаючи міські бюджети. (Рос.)
Валютні обмеження. Що спростив Нацбанк
Банкіри з нетерпінням чекали дня закінчення дії адміністративних обмежень на валютному ринку. НБУ вирішив, що про лібералізацію говорити зарано. Наразі мова йде про "поступове пом'якшення обмежень". (Рос.)
Кінець ери долара? Можливі сценарії
США володіють масштабними ресурсами, використовуючи які, можуть ще довго забезпечувати доларові статус світової валюти за допомогою примусу. Однак якби долар обвалився, ніщо б не змогло відновити до нього довіру у світі.
Бюджет-2016. Індексація і соцвитрати - під питанням
Мінфін оприлюднив "бюджетний пакет": проект бюджету, довго приховуваний проект Податкового кодексу і закон про азартні ігри. Наразі згоди серед учасників процесу нема - ні на рівні депутатських фракцій, ні між Кабміном і парламентом. І навряд чи вона з'явиться: йдеться про скорочення соціальних витрат. (Рос.)
"Все по 20": офіційна версія. Які податки українцям приготував уряд
1 грудня був опублікований урядовий проект податкової реформи. ЕП нагадує, як може змінитися податкова система у разі, якщо все-таки переможе модель "все по 20".
Навіщо середніх платників податків переводять у великі
У країні намітилася цікава тенденція: кількість великих платників податків зменшується, а їх питома вага в доходах бюджету зростає. Так відбувається через збіг кількох факторів, і жоден з них не є ознакою поліпшення бізнес-клімату. (Рос.)
Олена Макеєва: Низькі податкові ставки не будуть стимулювати людей виходити з тіні
Один з авторів урядового варіанту податкової реформи Олена Макеєва розповіла, чому концепція "все по 20" зараз найоптимальніший варіант, чому не варто чекати масового виходу бізнесу "з тіні", і коли новий Податковий кодекс потрапить до парламенту. (Рос.)
Під наглядом МВФ. Як податкові розбіжності гальмують бюджетний процес
Розгляду 26 листопада депутатської ліберальної податкової реформи не буде. Не вистачає голосів. Розуміння того, як йде і чим закінчиться бюджетний процес, відсутнє. Часу на його повернення в нормальне русло не залишилося. (Рос.)
Технологічні гіганти: контролювати все
Бізнес-цикл великих технологічних компаній суперечить інноваційному розвитку. Рано чи пізно вони впадуть під натиском нових активних конкурентів.
Валерій Пекар: Ми виступаємо за різке зниження податків на зарплату
Коли західні лідери говорять про українські реформи, вони часто використовують слово leadership. Хтось повинен вийти і сказати: "Я розумію, що мене закидають помідорами, але, вибачте, якщо я цього не зроблю, країні капець". От у нас таких людей нема. (Рос.)
Авто в лізинг. Як не потрапити до рук шахраїв
Українські форуми та соціальні мережі рясніють розповідями ошуканих клієнтів. У гонитві за бажаним автомобілем жертви легко заковтують наживку, що складається з дешевих машин і низьких відсотків. Потім місяцями безрезультатно бігають по судах. (Рос.)