Фінанси

Масовий кредитор: українці вкладають у держборг мільярди. На яких умовах?
Як та чому українці більше інвестують у державні облігації, що змінилося за два останні роки, які зараз умови для купівлі ОВДП та в чому їх перевага?
Чи вистачить грошей в держави на видатки до кінця року?
До завершення року залишилося півтора місяця. Поки Мінфін і парламент готують проєкт бюджету на 2022 рік до другого читання, варто зрозуміти, як влада закриватиме поточний фінансовий рік. Що не так?
Держкомпанії змусили розкрити зарплати керівництва: скільки вони заробляють і чому не всі звітують
Чи можна дізнатися, скільки і за що платять менеджменту та членам наглядових рад держкомпаній? Хто і як виконує вимоги законодавства, та які зарплати показали державні підприємства?
Між банками та "грою в кальмара". Як журналіст ЕП видавав кредити під 65 000% річних
Як влаштовані мікрофінансові організації, за якими інструкціями вони працюють з клієнтами, кого не кредитують і скільки коштів їм не повертають. ЕП все це дізналася на власному досвіді.
Хто, скільки та куди відкладатиме на старість? Уряд нарешті показав модель пенсійної реформи
Відкладати далі проведення пенсійної реформи не можна, вирішив міністр фінансів Сергій Марченко і запропонував "Слугам народу" варіант, який може запрацювати вже через рік. Про що йдеться?
Час – гроші. Хто з банків швидше за всіх обслуговує клієнтів
Скільки часу витрачають українці в банках? ЕП порівняла тривалість обслуговування в установах, орієнтованих на надання послуг фізособам.
Хто покриває "скрутки", до чого готуватися ФОПам з 1 січня та що не так з податковою амністією. Інтерв'ю з головою Податкової
Які правоохоронці захищають "схеми", що гальмує податкову амністію, що зміниться для ФОПів у наступному році і чи будуть їх карати за відсутність касових апаратів.
Півтора мільярда і протези: як посадовці будують корупційні схеми на людях з інвалідністю
Кого і як Мінсоцполітики допускає до освоєння бюджетних коштів і чи ефективно та прозоро ці кошти розподіляє та використовує?
Украсти в держави мільярди і не стати злочинцем. Історія банку "Михайлівський"
Як відбувалося унікальне за рівнем нахабства банкрутство, які схеми використовувалися та як були покарані його головні учасники?
Гривня продовжує зміцнюватися і знову б'є рекорди. Що буде з курсом до кінця року?
Українська національна валюта рухається поки що тільки вгору. Та чи довго так триватиме?
Головний з фінстабільності НБУ: У Нацбанку цілі напрямки куруються людьми, які мають базові знання про свої зони відповідальності
Звільнений директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук про свою роль в націоналізації ПриватБанку, сьогоднішні проблеми банків та "внутрішню кухню" регулятора.
Друкарський верстат зробив свою справу, США планують згортати антикризові заходи. До чого готуватися світу та Україні?
На засіданні Федеральної резервної системи США 22 вересня її голова Джером Павелл заявив, що в листопаді ФРС оголосить про старт згортання програми кількісного пом'якшення. Чим це може обернутися для світової економіки та України?