Фінанси

Суперцикл закінчився, але це не точно. Чи продовжиться цінове ралі у 2022-му
Скільки у 2022 році коштуватимуть хліб, газ, електрика та криптовалюта, і чи є шанс, що все це закінчиться.
На Бога надійся, а сам відкладай. Як працює перший в Україні церковний пенсійний фонд
З 2008 року в Україні працює перший релігійний недержавний пенсійний фонд. Як він з'явився, як влаштований, скільки відкладають його учасники на старість, і куди інвестує кошти церковний фонд?
Заробити та вберегтися від інфляції: куди вкладати кошти в 2022-му
У 2021 році традиційні фінансові інструменти показали свою безпорадність перед інфляцією. Як вберегти накопичене від знецінення у 2022 році?
Дорогий газ, інфляція і продовольча криза: які загрози несе в собі 2022-й рік для світу
Дефіцит мікрочипів, черги в портах, м’яка політика центральних банків, дорогі сировинні та продовольчі ресурси – усі ці проблеми світ забрав у 2022 рік. Деякі з них можуть принести нові неприємні сюрпризи. Чого слід очікувати?
З новими ставками: як зміниться оподаткування операцій з нерухомістю
З 1 січня змінюються правила оподаткування операцій з нерухомістю. До чого слід готуватися продавцям?
Курс на дно? Що чекає гривню у 2022 році
2021 рік гривня завершує зміцненням щодо американської валюти, проте невдовзі цифри в обмінниках можуть змінитися. Що наразі відбувається з курсом та чому насторожує наступний рік?
Чи вистачає громадам грошей: рейтинг обласних центрів
Завдяки децентралізації відповідальність за дороги, лікарні та комунальні послуги лягла на плечі місцевої влади. Разом з цим до місцевих бюджетів надійшло більше коштів. Чи достатньо їх для ефективного урядування?
Бум чи збіг: чому розпродаються українські банки
За сім років українці звикли: якщо говорять про банки, то мова йде про їх ліквідацію. Однак останнім часом ринок наповнюють новини про угоди з купівлі. Що відбувається?
Грудневе дежавю: грошей на всі видатки в бюджеті може не вистачити
Як і чому депутати значно ускладнили життя Міністерству фінансів наприкінці року та як це позначиться на державному бюджеті.
Бюджет країни "великого будівництва": за яким кошторисом українці будуть жити у 2022 році
Хто наступного року отримає найбільший шматок "державного пирога" і завдяки яким платникам податків? ЕП проаналізувала ухвалений напередодні бюджет-2022.
Газ подвійного призначення: як "дешеве" паливо для населення могло потрапити на заводи Фірташа
Які привілеї завдяки "Нафтогазу" міг отримати газовий бізнес Дмитра Фірташа та як це допомогло його хімічним підприємствам?
Спізнілий транш. Що влада пообіцяла МВФ за 2,2 мільярда доларів
Чому чергового траншу довелося чекати 1,5 року, які нові зобов'язання взяла на себе Україна та як це може вплинути на гривню.