Довкілля

Як талановито профукати "зелений" тариф
Щоб зрозуміти, скільки країна отримує "альтернативної" електроенергії, слід глянути на графік і знайти там малесеньку фіолетову смужечку біля нуля.
Біоенергетика замість газу
Прийнятий урядом план дій ставить перед сектором біоенергетики завдання додатково замістити 5,3 млрд куб м на рік природного газу твердим біопаливом і досягти загального заміщення 7,2 млрд куб м газу на рік у 2020 році.
"Мийка" для "кіотських" грошей
Частина "зелених" грошей, які уряд планує витратити у 2014 році, може потрапити до непевних компаній. Витримка японського уряду та української громадськості не безмежна.
Чому бідні
Недавно одна компанія з ЄС хотіла домовитися про купівлю в Україні 1 млн тонн металу щорічно. Не вийшло: європейців не влаштувала якість. Чому ж олігархи не інвестують у технічне переозброєння? Хай краще українські споживачі отримують низькоякісний метал за світовими цінами, а кошти ідуть в офшори.
Чи світить сонце для Клюєва
З певністю можна сказати, що "відкачування" грошей з держбюджету триває. Нема жодних завад для отримання зиску із старих схем. Хоча, кажуть експерти, зараз вдалий час для того, щоб покласти край царюванню "ясного сонечка".
Чорнобиль: арка - не панацея
Коли об'єкт "Укриття" буде накритий герметичною спорудою, це дозволить почати його демонтаж. Проте залишається найбільша загроза: майже 200 тонн ядерного палива під зруйнованим четвертим реактором. Потужна радіація руйнує нинішній саркофаг, і нова арка теж не захищена від неї.
Віктор Федорович, де гроші від Chevron? Додані документи
Згідно розрахунків Мінфіну, за 50 років дії угоди реальна частка України в товарній продукції з Олеського родовища не перевищить 13,55%. З них обласні ради Івано-Франківщини та Львівщини не отримають геть нічого. На них планується витратити по 6 млн дол, але і ці кошти Chevron хоче компенсувати за рахунок України.
Радіаційна безпека: допоможе Захід
США дадуть Україні 466 млн грн, ЄС - 121 млн грн. Країни Митного союзу, незважаючи на їх політичні амбіції, відсторонилися від екологічних проблем сусіда.
За сланці чи засланці?
"Квадратний метр квартири коштує 200 дол. У випадку екологічної катастрофи він буде вартувати 20 дол. Хто відшкодує різницю людині, якщо вона захоче поїхати і придбати інше житло? В угоді про розподіл продукції такого пункту нема".
Голова Біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха: "З такими законами інвестори кажуть "До побачення!"
"Якщо гній пропустити через біогазову установку, він пахне як свіжоспечений хліб. Крім того, це якісне добриво. Недаремно ж німці побудували 7 тис біогазових установок потужністю 3 тис МВт. Це три атомні блоки". (Рос.)
Меню майбутнього: комахи, золотий рис, упаковка
Боротьба зі сміттям наштовхнула експертів на досить інтригуюче і просте вирішення проблеми: упаковку потрібно з'їсти. Деякі так і роблять. (Рос.)
Бульбашка сланцевого газу лопнула
США мають ресурс в поставках нетрадиційного сланцевого газу в розмірі 11-23 років. Риторика про енергетичну незалежність Америки - нісенітниця. (Рос.)
Підпишіться на наші повідомлення!