Компанії

Shell - Україна: арифметика розподілу
Компенсувати витрати інвестора, можливо, доведеться кілька десятків років, а коли вони будуть компенсовані, свердловини вичерпаються. Настільки лояльна екстраполяція традиційних моделей на "нетрадиційні" вуглеводні може виявитися не такою яскравою перемогою, як здається.
Металурги записалися в бідні родичі
Металургійні комбінати просять відшкодувати їм борги з податку на додану вартість, а також дати пільги з ПДВ та мит. Вони хочуть скоротити витрати на екологію і просять державу допомогти їм продавати більше металу в України. Уряд майже погодився з цими вимогами, хоча йти назустріч металургійним олігархам не варто. (Рос.)
Чи відбудеться "сланцева революція"
Угода передбачає більш ніж комфортні умови для того, щоб Shell нікуди не поспішала. Хоча, здавалося б, Україна повинна її квапити, адже існують кабальні газові умови. Отже, щось тут не складається, і вчергове можна припустити, що перші особи держави роблять все, щоб якомога довше купувати дорогий російський газ.
Хто з’їсть білоруський пиріг?
Коли ринок був захищений митами - власники НПЗ були задоволені. Тому найбільш реальна стратегія використання НПЗ була – витискай усе до останнього. Всім здавалося, що момент "останнього" ніколи не настане. Але цей момент прийшов і в країні є надлишок нафтопереробних потужностей, які насправді нікому не потрібні.
Влада готується подарувати ОПЗ Фірташу?
Щоб бюджет отримав 10,8 млрд грн, достатньо на конкурентній основі продати "Одеський припортовий завод". Але в минулому році ОПЗ раптово отримав величезний збиток 122,47 млн грн. Збиток попередніх періодів - це прямий привід знизити ціну приватизації. За схожою схемою занижувалася ціна "Київенерго" напередодні продажу його Ахметову (рос.)
Економіка-2013: слабке зростання
Очікуваний темп приросту валового внутрішнього продукту України у 2013 році за незмінних умов може становити близько 1,3%.
Навіщо "Укрзалізниця" економить на працівниках
Замість відмови від сумнівних тендерів, керівники "УЗ" вирішили скоротити працівників. Проте, після гучного скандалу вони зберегли робочі місця, але скоротили зарплатні та запровадили примусові відпустки. Звісно, чиновники не стали відмовлятися від доходів, які збирають пересічні провідники.
Юрій Воропаєв: Тіньовий не означає незаконний
Чиновники, які "прокукурікали" президенту свою ідею ліквідувати монополію БТІ, не мають практичного досвіду. Вони вмовили президента зробити помилку, а тепер не можуть набратися хоробрості, прийти до нього і зізнатися в тому, що накоїли. - Це міністр юстиції Олександр Лавринович? - Він, а також Ірина Акімова (рос.)
Долю ринку пального вирішить одна угода
Вартість пального на АЗС України так чи інакше підвищиться. Введення імпортних мит та зростання вартості пального в Україні додасть рентабельності оптовому напрямку торгівлі нафтопродуктами ГК "Газ України 2009" або СЄПЕК - компанії Курченка, яка об'єднала його енергетичні активи. А ще, на Одеському НПЗ кілька років можна буде заробляти гроші, нічого туди не вкладаючи.
Юрій Воропаєв: Ахметов ніколи і нічого не просить
Життя вже показало, як ФДМ може управляти держактивами, - погано. Управляти держвласністю повинно Мінпромполітики. - Але і Мінпромполітики не найефективніший управляючий держвласністю, тому в 2010-му році президент реорганізував міністерство. - Не міністерство створило собі таку репутацію, а люди, які там працювали. - А хіба там зараз інші люди працюють? - Так його ж тільки створюють (рос.)
Як побороти "Газпром". Ще трохи рецептів
Якщо формула ціноутворення "Газпрому" буде визнана антиконкурентною, то це може відкрити двері до ревізії взаємних контрактних зобов’язань між "Газпромом" та його контрагентами з купівлі газу. Зокрема, і з "Нафтогазом".
Як розчиняється цукор
В гучних скандалах навколо "цукрової теми" фігурували одні й ті ж самі назви – "Харківцукорзбут", "Володимирцукор", "Оіл рівер". Вражаюча стабільність. Нестабільним було лише крісло керівника Аграрного фонду. Схоже, що за аграрними махінаціями стоять одні й ті самі люди, вплив яких хоч і зменшився, але вони досі "на плаву".