Компанії

Вадим Гриб: Що зробив Янукович? Він "прибив" головного - Ахметова.
"Янукович влада, а владу бояться всі. "Машина" будь-кого задавить - що б там не думав Ахметов чи хтось інший. Якщо є команда "фас", ми розуміємо, як це може бути. Тебе "закрили" - і все, а потім адвокати нехай ходять по судах. (Рос.)
Вадим Гриб: Коли треба когось жорстко нахилити і віддерти - це суперлюди
Путіну для перемоги в геополітичній грі за Україну потрібна була точка опори. Донедавна її у нього не було, а зараз вона, можливо, з'явилася. Кредит дали на два роки. Це тільки щоб Януковичу пережити президентський термін. Якщо він переживе - тоді будуть далі про щось домовлятися. (Рос.)
Чому банк "Аркада" рекламує кавуни
Банк "Аркада" пропонує найбільшу на ринку ставку за депозитом - 25,5% річних. Щось схоже було у "Тавриці" та "Ерде банку" перед їх крахом. Акції "Аркади" досі належать покійному екс-президенту "Київміськбуду" Володимиру Поляченку, але його син-нардеп чомусь їх не успадковує. (Рос.)
Коломойський став пільговиком
У 2014 році зниженими тарифами на електроенергію будуть користуватися чотири феросплавні заводи. Компенсувати пільгу будуть або коштами з держбюджету, або втрат зазнають генеруючі підприємства. (Рос.)
Золотий порт Криму
Кримські екологи виступили проти будівництва на півострові порту, зведення якого анонсував Янукович в Китаї. Учені впевнені: китайському інвестору та українським розробникам бракує досвіду. (Рос.)
Володимир Шаповалов: Ми не дивимося на Москву
Ми з самого початку ставили завдання: хочемо побудувати прибуткову компанію, у якій будуть пристойні зарплати, і яка буде сплачувати всі податки. Якщо ти надсилаєш таке послання всесвіту, то він починає тобі допомагати. (Рос.)
Як уряд приховує схеми. "Украгролізинг"
Найліпше в уряду виходить заплутувати сліди, особливо якщо йдеться про корупційні скандали. Показовим може стати приклад масштабних махінацій у державній компанії "Украгролізинг", де недавно змінилося керівництво.
"Сумихімпром" скоро продадуть
Фірташ не очікує зустрічі з конкурентами. Якщо інші охочі отримати "Сумихімпром" на аукціоні не з'являться, то роздувати ціну буде нікому. Тоді вартість підприємства буде близькою до суми боргів - 2-3 млрд грн. (Рос.)
Співзасновник Goodwine Володимир Шаповалов: Хочу створити компанію, яка переживе мене
Упевнений, що всі ці кредити і всі ці фондові справи - можливість швидко купити або швидко продати акції компанії, не будучи зацікавленим в її розвитку, в стані людей - це основні причини кризи. Не було б кредитів - не було б кризи. Я не знаю мотивів людей, які до цього мають відношення. Однак для себе вирішив, що хочу стратегічно піти від кредитів. (Рос.)
Ахметов знову монополізує експорт електроенергії
Досі тепличні умови для експорту електроенергії чиновники створювали лише структурам Ахметова. Однак скоро право експорту може отримати фірма, близька до "Сім'ї". Та це не змінить загальну картину: Ахметов і "Сім'я" - давно єдине ціле.
Як впоратися з радіоактивністю
Україна посідає четверте місце у світі за обсягами радіоактивних відходів, проте питання їх утилізації вирішується надто повільно. Закон дає на це 50 років, однак процес може затягнутися на сторіччя.
Як Росія "допомагала" Україні зірвати угоду з ЕС
Кремль підготував рішення, за яким Україна мала би втратити більше половини експорту в Росію. Сумарний обсяг втрат склав 8-9 млрд дол в грошовому вираженні.