Компанії

Як вибирали модель приватизації
Захоплення власності проходило в інтересах найбільш сильних - партійної, директорської, регіональної та профспілкової еліт. Держава не отримувала нічого: бюджетні інтереси в ході спонтанної приватизації не враховувалися. (Рос.)
Якість нафтопродуктів зачекає
Ще в березні Мінеконмрозвитку скасувало так звані Технічні умови на бензини та дизпаливо. Це презентувалося як початок розчистки ринку від неякісного пального, який мав завершитися прийняттям технічного регламенту вже в квітні. Однак, як можна судити з документів Мінеконмрозвитку та Міненерговугілля, наведення порядку має зачекати. Принаймні, до грудня.
Українське вино втрачає прихильників
8% опитаних схиляються до вин з інших країн. Проте варто глянути на ті 15%, що зменшили споживання українського вина саме через невисоку якість. Найчастіше так роблять респонденти у віці до 45 років. Це ласа аудиторія з добрими статками.
BP отримає 20% в "Роснефти" в обмін на свою частку ТНК-BP
"Роснефть" купує "ТНК-BP" за 56 млрд дол і стає найбільшою публічною компанією у світі з видобутку нафти і газу. (Рос.)
Як побудований бізнес "Мегаполісу" в Україні
Антимонопольний комітет та Податкова надіслали свої коментарі щодо "Мегаполісу" лише після того, як ми оприлюднили матеріал про російського торговця тютюном. Ми припускаємо, що вони чекали навмисно, щоб не псувати стосунки з кимось впливовим.
Роздержавлення: що не з'їм, те понадкушую
Масштаб об'єктів, які приватизуються олігархами, настільки великий, що у них просто не вистачає грошей. Тому Ахметов, Фірташ, Янукович-молодший намагаються застовпити якомога більше держактивів на майбутнє, попередньо їх "видоївши". (Рос.)
Російська тютюнова монополія в Україні
Ось уже два роки в Україні існує тютюновий монополіст. Лише за кілька місяців російська компанія "Мегаполіс" скупила всіх оптовиків, які працювали на українському ринку довгі роки. (Рос.)
Азарова лякають новою "Лівелою"
Метою урядових маневрів з обмеження імпорту пального могло бути отримання політичних дивідендів. Особливо з огляду на те, що такий захід призвів би до негативних економічних наслідків, відповідати за які нікому не хочеться.
Світовий ринок сталі входить в депресію (додано таблицю)
Ринок сталі в Європі цього року обвалиться, а в наступному - майже не виросте. Китай також загальмує темпи зростання. У світі помітні ознаки протекціонізму, тому українським металургам доведеться поборотися за ринки збуту. (Рос.)
Гітлер знову попереду
Німеччина в 1933-1938 роках збудувала 3 тис км автобанів, а Україна після 75 років технічного прогресу підносить як рекорд план щодо створення 2 тис км автодоріг за такий же п'ятирічний період. (Рос.)
Недобудована імперія одного міністра
Бізнес-група "Хліб Інвестбуду", яку пов'язували з давнім товаришем президента Іванющенком, і якій так відверто допомагав міністр Присяжнюк, програє на усіх фронтах.
Газовий бум у США: Росія програє?
Зростання видобутку сланцевого газу у США означає зниження цін на цей вид палива, створює нові можливості для видобутку газу в Європі, а також посилює загрозу для російського газового експорту. (Рос.)