Компанії

Як впоратися з радіоактивністю
Україна посідає четверте місце у світі за обсягами радіоактивних відходів, проте питання їх утилізації вирішується надто повільно. Закон дає на це 50 років, однак процес може затягнутися на сторіччя.
Як Росія "допомагала" Україні зірвати угоду з ЕС
Кремль підготував рішення, за яким Україна мала би втратити більше половини експорту в Росію. Сумарний обсяг втрат склав 8-9 млрд дол в грошовому вираженні.
Кабмін поклав око на аеродроми
Уряд хоче забрати аеропорти у державну власність і об'єднати їх під дахом нового держпідприємства. Це нібито допоможе відремонтувати малі аеропорти. Однак гарантій, що гроші отримають саме вони, нема ніяких. (Рос.)
"Сімейні" стратегії НАК "Нафтогаз"
Подякуємо Юрію Анатолійовичу за наше безпечне сьогодення. Якщо відбудеться девальвація гривні, що знову знищить накопичення мільйонів українців, він буде одним з головних винуватців. Разом з Віктором Януковичем, Едуардом Ставицьким та "найкращим центральним банкіром Східної Європи" Сергієм Арбузовим.
НКРЕ готує стимули для обленерго
Обленерго за рахунок одних споживачів створюють надлишкові потужності, що дозволяє їм підключати до них інших користувачів, але вже за нижчою ціною. Різниця лягає в особисту кишеню керівництва обленерго. (Рос.)
Автопром: почати з велосипеда
Україна може скористатися досвідом Словаччини чи Угорщини: створити умови для ведення бізнесу і надати інвесторам готові майданчики. Діючі ж вітчизняні виробники Захід не цікавлять.
Чи є "корупційна складова" в кошторисі Канівської ГАЕС
Будівництво об'єктів гідроенергетики покликане зменшити залежність України від імпортних енергоносіїв. Проте внесення в проекти "корупційної складової" робить їх надто дорогими і ставить під сумнів їх реалізацію. (Рос.)
"Тепловий" вексель: насильно і неефективно
Обмежене рефінансування Нацбанком під заставу векселів запустить схему заробітку "Сім'ї" на скупці підконтрольними держбанками цих зобов'язань з дисконтом і подальшим отриманням від НБУ рефінансування за номіналом. (Рос.)
Лібералізація ринку електроенергії по-ДТЕКівськи
Вирівнювання умов конкуренції за рахунок дискримінації та вилучення з ринку двох державних компаній, які виробляють понад 53% електроенергії, - це ноу-хау фірми ДТЕК. Ноу-хау, яке підтримало керівництво НКРЕ. (Рос.)
Уряд блокує біоетанол
Міненерговугілля звернулося до уряду з листом, у якому пропонує відкласти обов'язкове додавання 5% біоетанолу в бензин з 1 січня 2014 року. За оцінками міністерства для підготовки нормативно-правової бази знадобиться два роки.
Ощадбанк повторить долю Ощадбанку СРСР?
Державний Ощадбанк третину кредитів розмістив у збитковому "Нафтогазі". Газовий монополіст не здатний розрахуватися з кредиторами. Чи врятує держава НАК і банк, невідомо, але керівники останнього уже виводять з нього власні гроші. (Рос.)
Реєстратори залишать фондовий ринок
Навіть зараз подекуди трапляються випадки неправомірного переведення цінних паперів з рахунків власників на інших осіб і їх перепродажу. В сумбурі перехідного періоду така практика може поновити хвилю захоплення корпоративних прав.