Компанії

Міністр оборони чи продажів?
Ймовірно, перед Лебедєвим поставлені абсолютно інші завдання, ніж зміцнення обороноздатності України. Розпродаж військового майна явно вийшов на перший план. Залишивши на голодному пайку свою армію, чию армію збирається годувати українська влада в недалекому майбутньому? (Рос.)
Покращення спіткає ще й пошту?
В об'ємі послуг "Укрпошти" доставка посилок становить кілька відсотків. При цьому приватні оператори забезпечують не тільки збереження вмісту посилок, але й, на відміну від "Укрпошти", доставляють їх аж до рук адресата. Виникає питання: чому "Укрпошта" прагне монополізувати цей незначний сегмент?
"Південний потік" уже нікуди не тече
Україні не варто турбуватися про трубопровідні прожекти утилізації грошей "Газпрому". Думати слід про зниження власного споживання газу, диверсифікацію шляхів доставки та нарощування власного видобутку.
Мирний атом: без стратегії і всупереч владі
Ситуація роздробленості українського атома влаштовує Росію, яка вже пізнала смак скупки українських підприємств. Йдеться про проектні інститути, краматорську "Енергомашспецсталь", очікуване придбання "Турбоатома". (Рос.)
Які ретроавтомобілі користуються особливим попитом
Класичні автомобілі не мають ніякої кореляції з іншими видами вкладення грошей. Індекси творів мистецтва і вин з 2011 року розвиваються негативно, тоді як автомобілі стабільно ростуть. (Рос.)
МТСБУ відбирає міжнародний страховий бізнес
Участь страховиків у регулюванні автострахування стає все меншою. Крок за кроком Моторне бюро впроваджує політику централізації. Страховики, хоча і не без дискусій, відступають.
Микола Лагун став власником Кредитпромбанку
Якщо нова бізнес-стратегія буде успішною, Лагун наблизиться до своєї мрії - створення найбільшого банку в Україні, який зможе конкурувати за обсягами бізнесу з Приватбанком. Однак швидко реалізувати цю мрію навряд чи вдасться. (Рос.)
Завод "Квазар": "Альтернативка" - політичний бізнес. Цього ніхто не приховує".
"Нехай іноземці прийдуть, побудують виробництво, попрацюють з українськими ризиками і спробують випускати модулі з китайською собівартістю. І тоді можна буде зрозуміти, чому в нашому правовому полі модулі "Квазара" дорожчі".
Хто торгує повітрям на ринку нерухомості
От і виходить, що коли інвестор "купує майбутню квартиру" на первинному ринку, розраховувати, що його захистять контракт і закон, майже не доводиться. Все залежить винятково від порядності забудовника.
Хто заплатить справедливу ренту за нафту
Невилучений до держбюджету обсяг природної ренти в Україні у 2006-2011 роках становив 40% від суми ренти, що виникає при видобутку нафти та конденсату. Ці кошти залишилися в руках власників видобувних підприємств.
Таємниця телекому
За два роки після переходу "Укртелекому" у приватні руки в компанії не відбулося очевидних змін. Конкуренти монополіста зв'язку активно нарощують потенціал та піднімають ринкові позиції, тоді як "Укртелеком" поступово втрачає інвестиційну привабливість. (Рос.)
Хто заробить на агрострахуванні
Виявилося, що для роботи у сегменті слід отримати окрему ліцензію. З 11 бажаючих її отримали лише чотири фірми. Дві з них пов'язують з Валентиною Арбузовою, ще одну називають креатурою Віталія Хомутинніка.