Компанії

Автопром: почати з велосипеда
Україна може скористатися досвідом Словаччини чи Угорщини: створити умови для ведення бізнесу і надати інвесторам готові майданчики. Діючі ж вітчизняні виробники Захід не цікавлять.
Чи є "корупційна складова" в кошторисі Канівської ГАЕС
Будівництво об'єктів гідроенергетики покликане зменшити залежність України від імпортних енергоносіїв. Проте внесення в проекти "корупційної складової" робить їх надто дорогими і ставить під сумнів їх реалізацію. (Рос.)
"Тепловий" вексель: насильно і неефективно
Обмежене рефінансування Нацбанком під заставу векселів запустить схему заробітку "Сім'ї" на скупці підконтрольними держбанками цих зобов'язань з дисконтом і подальшим отриманням від НБУ рефінансування за номіналом. (Рос.)
Лібералізація ринку електроенергії по-ДТЕКівськи
Вирівнювання умов конкуренції за рахунок дискримінації та вилучення з ринку двох державних компаній, які виробляють понад 53% електроенергії, - це ноу-хау фірми ДТЕК. Ноу-хау, яке підтримало керівництво НКРЕ. (Рос.)
Уряд блокує біоетанол
Міненерговугілля звернулося до уряду з листом, у якому пропонує відкласти обов'язкове додавання 5% біоетанолу в бензин з 1 січня 2014 року. За оцінками міністерства для підготовки нормативно-правової бази знадобиться два роки.
Ощадбанк повторить долю Ощадбанку СРСР?
Державний Ощадбанк третину кредитів розмістив у збитковому "Нафтогазі". Газовий монополіст не здатний розрахуватися з кредиторами. Чи врятує держава НАК і банк, невідомо, але керівники останнього уже виводять з нього власні гроші. (Рос.)
Реєстратори залишать фондовий ринок
Навіть зараз подекуди трапляються випадки неправомірного переведення цінних паперів з рахунків власників на інших осіб і їх перепродажу. В сумбурі перехідного періоду така практика може поновити хвилю захоплення корпоративних прав.
"Київобленерго": люди і свині
За рік сім'ї, яка живе в однокімнатному цоколі, доведеться викласти за світло 15 тис грн. Якби тарифи були "людськими", то довелось би заплатити лише 3 тис грн.
Сланцевий газ: місцеві ради беруть своє
Ситуація й надалі повністю позитивна для місцевих рад. Усвідомлюючи брак простору для маневру у центральної влади, ради інших регіонів прагнутимуть отримати найбільшу ціну за згоду на розробку нетрадиційного газу.
Алєкперов та Україна: обмін заводами?
Давнє протистояння між Кабміном та "Лукойлом" перетворилося ледь не на дружбу. Російська преса пояснює конструктив передаванням Алєкперовим власного нафтопереробного активу одному з молодих українських олігархів.
Як "Сім'я" веде до банкрутства "Вугілля України" та держбанки
Неповернення кредитів банкам - перший крок на шляху неповернення всіх боргів держави, включаючи борги "Нафтогазу". Це вже десятки мільярдів лише у держбанках. Штучне банкрутство НАК відкриє "молодим реформаторам" шлях до управління 60-мільярдною кредиторською заборгованістю компанії. (Рос.)
Поганий приклад для приватних компаній
Кожне друге акціонерне товариство країни з державною часткою у статутному капіталі не виконало норму закону про переведення своїх цінних паперів у бездокументарну форму. Чи покарає їх державний регулятор?