Компанії

Нацбанк повернувся в 1998
Експортери України продаватимуть 50% отриманої валюти. Закон вимагає, що норма має діяти лише півроку, але напевно її подовжать. Найважливіше те, що обов'язковий продаж геть не допоможе Нацбанку. Отже, вірогідність девальвації залишається.
Пряники для Алєкперова
Від СП з росіянами державі залишилися тільки борги. При цьому сусіди вимагають ще й сприяння за рахунок колишнього партнера, і держава їм не відмовляє. Зрозуміло - бізнесмен працює на себе. Але на кого працюють українські чиновники?
Як продати хороший метзавод
Потенційного покупця ДЕМЗ визначити складно. Ним міг би зацікавитися Рінат Ахметов. "Завод робить довгі напівфабрикати, а портфель "Метінвеста" зміщений у бік плоских продуктів". (Рос.)
Хто атакує Березовського
Треба розуміти, що податкову очолює Олександр Клименко, який є близьким до старшого сина президента. Податківці - це царина "Сім'ї". Водночас сама "жертва" - IDS Group - або дійсно не знає, хто її "пресує", або не хоче про це говорити вголос.
Сага про феросплави: Меморандуму немає, але він буде
Микола Азаров надав електрометалургії пільги, не чекаючи зустрічних гарантій на користь держави. Поки що тільки два заводи підпадають під визначення "пільговиків", і це заводи Ігоря Коломойського. Проте незабаром їх перелік розшириться. (Рос.)
"Укррічфлот" як дзеркало України
Після успішної приватизації та десятирічного динамічного розвитку потужна компанія, яка контролює Дніпро, має порти і ремзавод, пройшовши через рейдерські захоплення і суди, опинилася в руках російсько-українського олігарха. (Рос.)
Сага про феросплави: Ахметов скаржиться на Коломойського
Аналіз цифр показує, що Коломойський дійсно виводить прибуток за рубіж. Ахметов робить те ж саме зі своїм металом. І не стільки страждає від цін Коломойського, скільки хоче руками держави відібрати у нього бізнес, або хоча б диктувати свої ціни (рос.)
Тепло для Фірташа
Ціна у 339,9 мільйона гривень є відверто заниженою. Харківська ТЕЦ-5 мала коштувати більше 1 мільярда гривень. Наперед було зрозуміло, що це купуватиме Фірташ, оскільки йому віддають всі газові активи, і він буде сам собі поставляти газ.
Як вибирали модель приватизації
Захоплення власності проходило в інтересах найбільш сильних - партійної, директорської, регіональної та профспілкової еліт. Держава не отримувала нічого: бюджетні інтереси в ході спонтанної приватизації не враховувалися. (Рос.)
Якість нафтопродуктів зачекає
Ще в березні Мінеконмрозвитку скасувало так звані Технічні умови на бензини та дизпаливо. Це презентувалося як початок розчистки ринку від неякісного пального, який мав завершитися прийняттям технічного регламенту вже в квітні. Однак, як можна судити з документів Мінеконмрозвитку та Міненерговугілля, наведення порядку має зачекати. Принаймні, до грудня.
Українське вино втрачає прихильників
8% опитаних схиляються до вин з інших країн. Проте варто глянути на ті 15%, що зменшили споживання українського вина саме через невисоку якість. Найчастіше так роблять респонденти у віці до 45 років. Це ласа аудиторія з добрими статками.
BP отримає 20% в "Роснефти" в обмін на свою частку ТНК-BP
"Роснефть" купує "ТНК-BP" за 56 млрд дол і стає найбільшою публічною компанією у світі з видобутку нафти і газу. (Рос.)