Компанії

Пітер О'Браєн: Альтернативна енергетика для іноземних компаній перестане існувати
При діючому тарифі 11,3 євро за мВт/год рентабельність вітрової станції - 15-20%. Для більшої рентабельності потрібен дуже сильний вітер. Термін окупності при цьому - сім років. Без "зеленого тарифу" рентабельність - нуль.
ПДВ-облігації повертаються
Микола Азаров пообіцяв, що у 2013 році частина боргів з ПДВ буде погашена з використанням цільових ОВДП. Олігархи продаватимуть ці папери своїм банкам, а ті підуть в НБУ по рефінансування. Підприємства отримають "живі" гроші, а банки - новий бізнес.
Енергонезалежність: скільки (к)років до мети
Є шанс, що у 2012 році Україна поступиться першістю в рейтингу найбільших імпортерів російського газу іншим країнам. Рік тому Київ посів "почесне" перше місце, купивши в "Газпрому" 40 млрд кубометрів палива, що суттєво збагатило російську монополію.
"Укрзалізниця" "наварить" 2 млрд на вагонах
В "Укрзалізниці", яка підписала з фірмою "Прем'єр лізинг" два контракти на 5,1 млрд грн, не пояснили, чому піввагони у неї будуть купуватися за ціною, в півтора рази вищою за ринкові. Козаку буде непросто пояснити, чому Ахметов, з подачі якого він керує "Укрзалізницею", витрачає на вагони на кілька мільярдів менше, ніж держкомпанія.
Сага про феросплави: яким має бути меморандум. Позиція "Привату"
Можна зробити резонне припущення, що Коломойський хоче дуже хитро прописати текст документа. Щоб після набрання ним чинності отримати меншу ціну на електрику, але не нести за це ніякої відповідальності. (Рос.)
Керівник "АПК-інвест": Держзакупівлі - не наш бізнес
"З одного боку, я проти вільного продажу землі. З іншого боку, земля - це власність. А будь-яка власність є власністю лише тоді, коли господар може вільно нею розпорядитися".
Чому українці не довіряють ОСББ
ЖЕКи часто затягують передачу висоток об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків та судяться із створеними ОСББ, не будучи учасниками цих правовідносин. У ЖЕКів є свої мотиви. (Рос.)
Призупинення ліцензії MMCIS. Фінансова піраміда?
"Деякі фактори вказують, що компанія насправді не інвестує кошти, і заявлені доходи видумані. 48 місяців беззбиткової діяльності не притаманні жодному інвестиційному фонду, що займається спекуляціями на "Форексі".
Україна роздала порти "пацанам"
Забравши порти, олігархи наче сказали світовим транспортникам: "Ви будете працювати тільки з нами, і ваші проекти в Україні завжди будуть залежні від нашої прихильності". Але українське хамство не прийнятне в цивілізованому світі. (Рос.)
Клюєв - ясне сонечко, Ахметов - володар вітру
З 2013 року перевагами "зеленого тарифу" в Україні користуватимуться переважно два великих інвестори. Всіх інших 20 листопада "відсторонили" рішенням Верховної Ради.
Кому потрібен автопром
"Тисячі людей втратять роботу, багато підприємств закриються. Українські виробники розділилися на два табори: "за" і "проти" припинення крупно-вузлового складання. Врегулювати суперечність повинна профільна асоціація". (Рос.)
Нацбанк повернувся в 1998
Експортери України продаватимуть 50% отриманої валюти. Закон вимагає, що норма має діяти лише півроку, але напевно її подовжать. Найважливіше те, що обов'язковий продаж геть не допоможе Нацбанку. Отже, вірогідність девальвації залишається.