Компанії

Піввідсотка соціальності угоди з Shell
Золотого дощу на державний бюджет не буде. До того ж, надходження в казну мільйонів доларів ще не гарантує, що вони будуть витрачені на соціальні потреби.
Бойко відкрив ящик Пандори
Меморандум з електрометалургії підписаний, і почав діяти. Але тільки з двома заводами Ігоря Коломойського, а сам текст ретельно приховується. Як тільки інші підприємства дізналися про це, вони кинулися лобіювати пільги для себе. Цікавий факт: якщо вони йдуть в обхід Юрія Бойка, їм відмовляють (рос.)
Скільки коштуватимуть "втаємничені геологи"
"Надра юзівська" стала учасником сланцевої угоди, і на її хвості "приїхала" "СПК-геосервіс". Питання, навіщо була введена ця фірма, досі відкрите. Найбільш вірогідна версія - інтерес "сім'ї". Прямих доказів цьому нема, але непрямі знайти вдалося.
"Укрзалізниця" наступна
Пасажирські перевезення завжди були збитковими. Держкомпанія скаржиться на відсутність коштів на оновлення рухомого складу і пояснює цим скорочення рейсів. Держава ж не поспішає рятувати головного "соціального" перевізника.
Вітер чекає протекції європейців
Ринок альтернативної енергетики лихоманить. Все сталося через один законопроект. Документ подав депутат, який багато років працював у структурах, близьких до Ріната Ахметова.
Shell - Україна: арифметика розподілу
Компенсувати витрати інвестора, можливо, доведеться кілька десятків років, а коли вони будуть компенсовані, свердловини вичерпаються. Настільки лояльна екстраполяція традиційних моделей на "нетрадиційні" вуглеводні може виявитися не такою яскравою перемогою, як здається.
Металурги записалися в бідні родичі
Металургійні комбінати просять відшкодувати їм борги з податку на додану вартість, а також дати пільги з ПДВ та мит. Вони хочуть скоротити витрати на екологію і просять державу допомогти їм продавати більше металу в України. Уряд майже погодився з цими вимогами, хоча йти назустріч металургійним олігархам не варто. (Рос.)
Чи відбудеться "сланцева революція"
Угода передбачає більш ніж комфортні умови для того, щоб Shell нікуди не поспішала. Хоча, здавалося б, Україна повинна її квапити, адже існують кабальні газові умови. Отже, щось тут не складається, і вчергове можна припустити, що перші особи держави роблять все, щоб якомога довше купувати дорогий російський газ.
Хто з’їсть білоруський пиріг?
Коли ринок був захищений митами - власники НПЗ були задоволені. Тому найбільш реальна стратегія використання НПЗ була – витискай усе до останнього. Всім здавалося, що момент "останнього" ніколи не настане. Але цей момент прийшов і в країні є надлишок нафтопереробних потужностей, які насправді нікому не потрібні.
Влада готується подарувати ОПЗ Фірташу?
Щоб бюджет отримав 10,8 млрд грн, достатньо на конкурентній основі продати "Одеський припортовий завод". Але в минулому році ОПЗ раптово отримав величезний збиток 122,47 млн грн. Збиток попередніх періодів - це прямий привід знизити ціну приватизації. За схожою схемою занижувалася ціна "Київенерго" напередодні продажу його Ахметову (рос.)
Економіка-2013: слабке зростання
Очікуваний темп приросту валового внутрішнього продукту України у 2013 році за незмінних умов може становити близько 1,3%.
Навіщо "Укрзалізниця" економить на працівниках
Замість відмови від сумнівних тендерів, керівники "УЗ" вирішили скоротити працівників. Проте, після гучного скандалу вони зберегли робочі місця, але скоротили зарплатні та запровадили примусові відпустки. Звісно, чиновники не стали відмовлятися від доходів, які збирають пересічні провідники.
Підпишіться на наші повідомлення!