Колонки

Ну, за престижність шахтарської праці!..
Якщо Верховна Рада, оклигавши, ухвалить запропонований урядом закон про престижність шахтарської праці, Україна дістане власну "школу популізму" в окремій галузі.
Писана торба газових ініціатив
Однією з головних новин січня стала заява Юлії Тимошенко про намір спільно з Євросоюзом побудувати новий газопровід "Білий потік", який поєднає країни Центральної Азії з державами ЄС через Чорне море та Україну. Ця ідея, котру багато ЗМІ приписують Юлії Тимошенко, насправді належить групі американських експертів на чолі з сенатором Річардом Лугаром.
Чи бореться хтось в Україні з корупцією?
Держкомстат України має вражаючу інформацію, котра досі мало де оприлюднюється. Наприклад, що за весь минулий рік проти вітчизняних корупціонерів порушили всього 13 карних справ. Посадою за корупційні діяння поплатилася… одна людина. І це – на тлі оголошеної президентом усенародної боротьби з корупцією. Хто ж насправді з ким і за що бореться?
Могилевич, снігова людина
Семена Могилевича прибрали зі сцени. Але був він декорацією чи самостійним актором - ось у чому питання. Банальне пояснення - наступнику Путіна для зразково-показового процесу потрібна жертва - тут видається надто банальним. На відміну від гри зовнішньополітичної чи міжкланової боротьби всередині країни. Впадає в око його надмірна легендарність. Тут і підводний човен, і чотири "Боїнги" з однаковими бортовими номерами, що нібито йому належать.
Наше НАТО лучше всех! И другие звери
На родных информационных просторах происходит оживление, сильно смахивающее на обострение: тут и мировой обвал, и Давос, и всенародные ритуальные пляски вокруг Кабмина, приватизации и НАТО. А для желающих развлечься зрелищами и беседами на моральные темы – громкие аплодисменты Черновецкому от Луценко. С них и начнём.
Хто "нагрівся" на ощадвкладеннях СРСР
Небезпека в тому, що інфляція всередині країни вигідна тим, які вміють нею управляти, тобто мають можливість маневру, солідні активи та інформацію. За рахунок кожного з нас. По-іншому, на жаль, не буває.
Більше незалежності регуляторним комісіям чи більше повноважень президенту?
Визнання комісій органами державного регулювання не вирішить усіх їхніх проблем, але допоможе президенту здобути більше влади.
Про значення смайликів для тлумачення політичних процесів
Якби наш народ щоразу робив великі очі у відповідь на всі повороти вітчизняної політики, то громадяни України вже мали б найбільші та найтренованіші очі у світі. Хто нині виграє боротьбу за власність, той назавтра забезпечить собі вирішальний ресурс.
Окремі нотатки щодо реформування електроенергетики
"Тіньова" приватизація з її "винахідливими" схемами доведення привабливих державних об’єктів до банкрутства з подальшим продажем як заставлених за ліквідаційною вартістю стала альтернативою прозорій відкритій приватизації. Особливий цинізм ситуації поляга
Євросоюз слід ставити на місце
Дивний факт: зовнішня політика самого ЄС не є самостійною і абсолютно не продиктована дотриманням "європейських цінностей" і стандартів демократії. Вона, ця політика, наразі продиктована газовим вентилем. А розмови про демократію – "понти для прієзжих".
Іван Полтавець для ЕП:
Як будувати консенсус політеліт
Після смерті Франко ліві та праві Іспанії змогли об'єднатися навколо необхідності побудови демократичного устрою в державі та досягли неабиякого прогресу. Іспанія легко могла перетворитися на Югославію після смерті Тіто, але завдяки зусиллям політиків вон
Суїцид нації
Обрання Юлії Тимошенко головою уряду – в цьому є щось суїцидальне. Народ, зраджений своєю елітою, натискає кнопку вибухового пристрою, щоб знищити все: і себе, і паразитуючу на ньому систему влади. Вибуховий пристрій – Юлія Володимирівна. Нехай же вона за