Колонки

Хай розквітнуть сотні теорій
Упродовж останніх тридцяти років економічна наука будувала моделі, які припускали, що ринки працюють ідеально. Нові ідеї показують, що ринок не є досконалим.
Врятувати Кобилля
Розмови про стратегію розвитку українського сільського господарства почалися давно і триватимуть, мабуть, ще довше. Що краще - сотня гігантських латифундій на всю країну чи мільйони дрібних фермерів у всіх селах?
Кризові уроки Швеції
Америка є епіцентром кризи, однак її державні боргові зобов'язання і далі вважаються найбільш безпечними інвестиціями у світі. Чи зніме полуду з очей зростання бюджетного дефіциту США?
Вугільні королі і клімат
Обранцям з вугільних регіонів має бути соромно. Так, шахти потребують допомоги, але вузькі інтереси не повинні наражати на небезпеку всю планету.
Надія на вітер
Необхідно 60 мільярдів доларів, щоб почати передачу енергії із Сахари до Європи за десять років. Дорого, але нинішня криза навчила нас не боятися десятизначних цифр.
Коли закінчиться криза
Простіше кажучи, ми проїли незароблене. Згадайте: населення масово купувало в кредит не лише холодильники, а навіть їжу. Все було так просто: прийшов - побачив - придбав.
Полювання на відьом
Чому ж банки не пропонують позичальникам передати заставу у власність установи в обмін на повне погашення позики? Вони ж розповідають, що в Україні ціни на нерухомість зростуть!
В очікуванні інвестора
Варто усвідомлювати, що росіяни переслідують власні, глибоко прагматичні міркування щодо створення на базі ММВБ світового фінансового центру, причому Україні відводиться лише роль філії.
Борлоуг і банкіри
Коли о четвертій годині ранку Борлоуг отримав новину про присудження йому Нобелівської премії, він уже працював на мексиканських полях. Який контраст між ним і чародіями з Уолл-стріт!
Дорости до Білорусі
"Російський ведмідь" має зрозуміти, що з сусідами варто говорити не по-ведмежому, а потрібно домовлятися на взаємовигідних умовах. Інакше він залишиться без європейських грошей, бо газ просто не дійде до споживача.
Будівництво відродить економіку
Це буде типове житло, зроблене з економних матеріалів, площею 25-70 квадратних метрів, за ціною 400 доларів за метр. Однокімнатна квартира могла б коштувати 10 тисяч доларів.
На кого образилися страховики
Ми не надаємо безпідставних премій для лідерів ринку тільки за те, що вони більші за обсягом виплат, премій чи кількості відділень. Ми оцінюємо відносні показники.