Колонки

Акціонери знову не того найняли
Жоден успішний і цивілізований бізнесмен ніколи не стане наймати на роботу українських чиновників - вони профнепридатні. Але українських "акціонерів" це не бентежить.
Економіка України: цінові шоки
Спроби цінової стабілізації за допомогою адміністрування, "залякування" перевірками і контролем, приречені на провал.
США: нове десятиліття росту?
Зниження курсу долара може бути дуже важливим. Якщо реальна його вартість впаде на 25%, і це позначиться на імпортних цінах, то дорожчий імпорт, ймовірно, уповільнить зростання реальних доходів.
Останній відлік для євро?
Напруженість всередині ЄЦБ, а також між країнами зони євро не передрікають нічого доброго для стабільності єдиної валюти: як зовні, так і у відносинах між країнами, а також з огляду на інфляцію.
Фондове покарання
Я впевнений, що новий президент і уряд звернуть увагу на бурхливу діяльність Сергія Петрашка з використання владних повноважень для боротьби із своїми опонентами.
Брак стимулів
Що робити з банківською кризою? Вартість інвестицій установ слід негайно знизити до її ринкової вартості, а усі договори з власниками акцій і боргових зобов'язань - реструктурувати.
Очистити систему
За рахунок механізму рекапіталізації слід створити банк розвитку, який фінансував би великі інфраструктурні проекти. Хтось перший має розпочати масштабне, на 10-20 мільярдів гривень, кредитування економіки.
Зґвалтувати українця
Українці виявилися дуже законослухняною нацією. Для них слово "банк" - це синонім влади, тому вони несуть туди останню копійчину, намагаючись "бути у графіку" кредитного договору.
Юля і Вова убили "Надра"
Божевільна версія полягає у тому, що злий геній викупить залишки банку і створить на їх основі щось сильне. Тінь батька Фірташа, яка блукає сторінками ЗМІ, звичайно, багата, але вона далеко не ідіотична.
Як видертися із кризи
Ринки самі по собі не стануть виходом із ситуації, принаймні, найближчим часом. Потрібні дії уряду, а це потребує ефективного і вольового політичного керівництва.
Будівельники і влада: корпорація монстрів
Існують столичні проекти, під які збиралися кошти інвесторів ще 2007 року, а будівництво досі не розпочато. В інших випадках роботи зупинялися на 50-відсотковій позначці.
Носіння зброї допоможе економіці
Ми - "бидло", "холопи", "чорні люди", давати нам зброю небезпечно для можновладців. Наше місце біля урни для сміття або голосування. Не більше.