Колонки

Чи варто рятувати хлопчиків у Мазератті з Уолл стріт... (рос.)
Криза - це прекрасний спосіб вкрасти необмежену кількість грошей платників податків.
Криза як початок розвитку, або що чекає українську економіку 2009 року (рос.)
Високі ставки по банківських вкладах - це на сьогодні одна з небагатьох, якщо не єдина, можливість захистити свої кошти від знецінювання. Нажаль, ані ринок нерухомості, а тим більше ні ринок цінних паперів, не дозволяють інвесторам компенсувати свої втрати від росту інфляції.
Фінансове харакірі по-українськи. Частина 2
Дієва фінансова влада сформується лише після закінчення грабіжницького захоплення тих ресурсів і надприбутків, які ще є в Україні. Криза, до якої зараз прямує національна економіка, якраз і сповістить про закінчення епохи поділу, і про необхідність інших підходів, іншої влади.
Світова криза та інвестиційний потенціал України
Світовий капітал знаходиться в активному пошуку нового місця свого застосування, що забезпечує відносно високий рівень прибутку. Це його капіталістична суть. А те, що відбувається на вітчизняному фондовому ринку, можна не сприймати серйозно.
Фінансове харакірі по-українськи
Наявність двох курсів – це завжди можливості для спекуляції на їх різниці для тих, хто має доступ до більш дешевих фондів, чи має право продати гроші по більш високій ціні. Як можна не бачити цього? Чи так важко офіційним визнавати значення курсу отримане в результаті торгів?
В Європу з чистим повітрям
Інтегруючись у європростір, Україна рано чи пізно буде змушена застосовувати європейські вимоги до автотранспорту, у тому числі – і щодо його екологічної безпеки. Чисте повітря й безпечне довколишнє середовище – поняття, які неможливо виміряти ні в євро, ні в гривнях.
Основна причина високого рівня цін на ринку житла
З урахуванням рівня доходів українців, умов кредитування, реального стану захисту прав покупців – сьогодні українці живуть в умовах одного з найжорстокіших ринків житла.
Сервіс по-українські проти сервісу по-японські
Безперечно, існує колосальна різниця між нашими культурами. Те, що для українця/росіянина гарний сервіс, для японця жах та хамство. Але чи не дуже часто ми списуємо наші негаразди на культурні специфічності?
Час прибирати інформаційне сміття
Коли комп'ютер критично перевантажений, часто рекомендують перевстановити операційну систему. Але перевстановити Інтернет - це може бути, хіба що, гарним сюжетом для фантастичного оповідання.
Два виступи - п'ять помилок
Минулої п'ятниці Президент України спільно із Радою національної безпеки та оборони знову ставили завдання, оцінювали і повчали уряд в сфері економічної політики. Правда, як з'ясував автор, повчаючи, керівники держави самі зробили кілька цікавих помилок.
Private banking по-українські
Кількість фінансово освічених V.I.P.-клієнтів в Україні щоденно зростає. Ще швидше зростають їх прибутки. Саме тому українські банки почали впровадження послуги Private Banking, а відтак - навчають у Швейцарії своїх співробітників тонкій справі управління великим приватним капіталом.
Тютюновий законопроект - аргументи від опонентів
Відсоткове мінімальне податкове навантаження невигідне для бюджету України тим, що воно найбільше підвищує ціну саме на дорогу продукцію. Воно вигідне лише виробникам дешевої тютюнової продукції та імпортерам дешевої сировини в Україну (тютюн для кальянів, самокруток).