Колонки

Чи зможе Європа відновитися після кризи?
Так, ризик зіткнення з айсбергом все ще реальний: почнеться все, можливо, з дефолту в Прибалтиці, з наступною панікою, яка спочатку охопить Австрію і деякі скандинавські країни. (рос.)
Кібернетичні колгоспи
Люди майбутнього будуть з посмішкою згадувати, як у минулому людство використовувало таку примітивну і несправедливу систему розрахунків як гроші.
"Регіони" відібрали у БЮТ соціальну перевагу
"Регіоналам" можна щиро подякувати за те, що населення не отримає ні копійки більше. Янукович сам убив популізм, який він же і породив у 2004 році.
Комп'ютер замість уряду
В разі успішного впровадження такої інформаційної господарської системи підприємництво слідом за бюрократією піде на звалище історії.
Молдовський бізнесмен обікрав українські АЕС?
Віктор Ющенко у 2005 році написав молдовському колезі Володимиру Вороніну лист, після чого у Молдові судові процеси було зупинено. Натомість 2006 року росіяни винесли вердикт на користь Платона.
ВВП падає, але падіння гальмується
Якщо б динаміку ВВП Держкомстат показував у минулорічному режимі, уряд міг би зараз не пояснювати причини падіння.
Кібернетичний держплан
Уявіть державу, яка реалізувала б усі принципи планової економіки, але для збору інформації використовувала не бюрократичну машину, а цифрові технології. Все відбувається миттєво...
Вуглець вбиває світову торгівлю
Торгівля квотами на викиди - не єдине джерело відмінностей між державами. Дороги, порти і навіть школи - все впливає на конкурентоспроможність країни.
Боротьба з рейдерами триває
Новий законопроект зачепив також і Кримінальний кодекс. Вже давно передбачалась необхідність трактувати рейдерство як карну діяльність.
Планування як альтернатива ринку
Головним недоліком планової економіки є відсутність природніх мотивів та стимулів до якісної і продуктивної праці. Навіщо працювати більше і краще, якщо все рівно отримаєш стабільну "зряплату"?
Україна в "дефляційному капкані"
Платоспроможний попит на усі види товарів та послуг в Україні падає, кредитування, як джерело додаткового попиту, відсутнє, а надходження від експортної виручки знаходяться на досить низькому рівні.
Депозитарна колотнеча
Обидві структури були засновані за участю НБУ та ДКЦПФР. Цей факт натякає, що ми спостерігаємо лише черговий банальний конфлікт інтересів конкретних осіб.