Колонки

Закордонні вклади - крах країни
Скасування заборони НБУ щодо відкриття рахунків резидентів за кордоном робить багатіїв законослухняними і моральними. Зрозуміло, що за ініціативою Кабміну стоїть капітал Партії регіонів та БЮТ.
Кодекс як втрачений шанс
Проект податкового кодексу насичений лобістськими інтересами. Документ зберігає сформовану за останні роки економічну модель, коли розвивався тільки бізнес, який має дружні стосунки з владою.
Граблі для України
Мені заперечать: а як ви хотіли? Куди подіти пенсіонерів, інвалідів, охорону здоров'я? Так, але податки треба брати тільки у таких кількостях, які не призведуть до банкрутства підприємця, бо він з годувальника перетвориться у зайвий рот.
Як відремонтувати замок
Держава отримує готовий об'єкт, який не вимагає бюджетних коштів на його утримання, а інвестор - прибуток за рахунок його експлуатації. Отже, зростає туристична привабливість і об'єкта, і країни.
Українська кредитна криза
Надмірна обережність, після виправлення балансів, відносно швидко пройде. Якщо уповільнення на зовнішніх ринках не приведе Україну до нової рецесії, кредитування відновиться, причому, скоріш "швидше", ніж "повільніше"
Економіка не підкоряється владі
Коло замкнулося. Винних немає, попереду продуктові картки у державі, яка колись годувала 150 мільйонів громадян колишнього СРСР. Чи це і є економіка?
Контрабанда та інвестиційний клімат
"Здається, Азаров і Тігіпко живуть, наче в космосі. Контрабанда на мільйони гривень надходить в Україну і продається на "7-му кілометрі", на ринку "Барабашово", на інших великих ринках".
Ціна попередження кризи
Політиків, одержимих нинішніми труднощами, не дуже цікавить, коли буде наступна криза - через 50 чи 75 років. Отже, реформу системи регулювання слід сконструювати так, щоб звести до мінімуму короткострокові витрати.
Як розширити фондовий ринок
За різними оцінками, населення України поза банківською системою має 30-40 мільярдів доларів. В умовах хронічного недофінансування усіх галузей цей ресурс може відіграти істотну роль у відновленні і розвитку економіки.
В тінь ідуть пенсіонери
"Ти займаєшся дивними справами: вчиш людей дурити державу". Однак чи правильно казати, що тіньова економіка - це погано, якщо вона дозволяє громадянам, у тому числі пенсійного віку, виживати?
Геть пенсійний солідаризм
Молодь чекає від уряду не збанкрутілих мантр про мораль, а відмови від спільного казана. При цьому вона з розумінням ставиться до ідеї платити у солідарну систему, але не через прив'язку до зарплати, а через цільовий податок.
Збудуємо країну бідняків?
Можна один раз, посиливши податковий тиск, отримати короткочасний ефект. Але потім цей ефект розтане, як дим. І збирання податків буде нагадувати криву дельта-функції, яку в студентські часи ми жартома описували так: ні фіга, до фіга, ні фіга.