Колонки

Де золото держави
За розрахунками демографів, через 50 років такого життя в Україні залишиться 20 мільйонів жителів - чверть українського населення планети. Є два виходи: або змінити владу, або готувати нові кладовища.
Великі ідеї маленьких країн
Перенесення досвіду з одного національного контексту в інший не буде безболісним. Крім того, він навряд стане головною причиною економічних успіхів. Однак країна не обов'язково має бути великою, щоб стати моделлю для інших.
Спрощена система для електрочайників
Поживитися при перевірці фірми - платника єдиного податку податківцю важко, бо тут все прозоро. Тож, платячи більше, ніж підприємства на загальній системі, спрощенці купували відносну незалежність від податкових органів. Уже не зможуть.
Нуль гривень для села
Звіт Державного казначейства свідчить, що на 1 жовтня із Стабілізаційного фонду на потреби Мінагрополітики виділено усього 59 мільйонів гривень. Це менше 1% від річного обсягу фінансування!
Модернізація.UA
Український споживач може стати потужним джерелом інвестицій для українського виробника одягу і взуття. Питання впирається лише в собівартість і якість таких товарів. Тому напрямком реформ є модернізація нашої легкої промисловості.
У Нацбанку дужчає маразм
Гривня не встоїть. Чим довше Нацбанк штучно утримуватиме курс, тим різкіше вона обвалиться. Причому власники валютних депозитів і банківська система загалом постраждають ще більше, лише станеться це трохи згодом.
Слони в магазині посуду
Наразі існує один шлях - підняття сільського господарства і переробної промисловості. Бюджетні кошти для цього можна отримати за рахунок введення диференційованого податку на вартість основних фондів промислових підприємств.
Хто вбиває малі банки
Законопроект про валютне регулювання - це легальний механізм для "втечі з корабля" заможної частини еліти і бізнесу у безпечніші "лагуни" при стійкій рекомендації населенню вірити у стабільність рідної гривні.
Моральна деградація Америки
Суспільство стає все більш "жорстким": багатії купують собі політичну владу, а бідні кинуті напризволяще. У приватному житті люди вдаються до невгамовного споживання, і на акти колективного співчуття їм бракує часу і грошей.
Навіщо зміцнювати гривню
Стоп, але ж у нас банки "завалені" гривнею, депозитні ставки падають, а люди вперто несуть в установи гроші, незважаючи на трагічний досвід 2008 року. Тоді, до речі, всі кричали: бийте Стельмаха, він населення грабує.
"Нобелям" криза не цікава
Для України спад не є невідворотним. Прогнозувати не тенденції, а повороти економіки - у цьому надзадача післякризової економічної науки. Чим раніше за це візьмуться учені, тим легше буде подолати нову кризу.
Стельмах працює на індекс біґмака
Нинішня політика Нацбанку помилкова. Оптимальний для вітчизняної економіки валютний курс на 1 квітня 2010 року мав би становити 10,4 гривні за долар, а на кінець 2010 року - 11,2 гривні за долар.