Колонки

Державна власність як панацея
Уряд повинен створювати державні корпорації, як це роблять у Китаї чи Росії, та ефективно управляти своєю власністю, а не продавати стратегічні об'єкти транснаціональним компаніям.
Одна рука аплодує Бену Бернанке
ФРС не змогла зрозуміти економіку своєї власної сфери компетенції, банківських та фінансових ринків. Крім того, Рада Федерального резерву підтримувала більш широку економічну точку зору про скасування держконтролю і про самостабілізуючу природу ринків.
Підвищення тютюнових акцизів вигідне
Зменшення акцизних надходжень у червні було цілком прогнозованим, бо ще в квітні, в очікуванні різкого підвищення цін, курці намагалися запасти якомога більше сигарет за старими цінами.
Хто вірить Стельмаху?
Безумовно, прокурор в Нацбанк не прийде. Як і у всіх попередніх випадках, довести нічого не вдасться. Але українці в черговий раз розкажуть один одному, як "банкіри подерибанили бабло".
Тимошенко "палить" свій рейтинг
Крім того, підвищення цін на сигарети автоматично підвищує рівень інфляції в Україні, що теж не вигідно прем'єру напередодні виборів. І врешті-решт, такі дії не мають жодного стосунку до реальної турботи про здоров'я громадян.
Як модернізувати Близький Схід
За відсутності вуглеводнів головним джерелом добробуту країни є праця. Однак в економіці рантьє величезні доходи від нафти фактично нівелюють стимули до праці.
Невинний Нацбанк?
Де був Нацбанк, коли золотовалютні резерви через інтервенції "зливалися" цілком конкретним банкам за півгодини до закінчення роботи міжбанківської валютної біржі?
Країна песимізму
Економіка України у нинішньому вигляді здатна забезпечити прийнятний рівень життя для 15-20 мільйонів осіб. Решта - зайві роти. Сумно, але це так.
Підвладна економіка
ВВП і оплата праці у Польщі втричі вищі, ніж в Україні, а де їхні мільярдери? Чому при низькому рівні доходів на душу населення наші олігархи у перших рядах європейських багатіїв?
Фонд приватного майна
Слід зробити чиновника господарем керованої ним власності. Це стара істина, успішно апробована навіть криміналом.
Пакт про стабільність для Європи
Математика боргової динаміки говорить про те, що усім країнам єврозони слід збалансувати поточні рахунки - і дефіцит, і надлишок не повинні перевищувати 3% ВВП.
Вона каже і не робить
Тимошенко використовує ситуацію з рекапіталізованими банками як інструмент передвиборної агітації. Вкладники - лише розмінна монета у цьому проекті.