Колонки

Контрабанда та інвестиційний клімат
"Здається, Азаров і Тігіпко живуть, наче в космосі. Контрабанда на мільйони гривень надходить в Україну і продається на "7-му кілометрі", на ринку "Барабашово", на інших великих ринках".
Ціна попередження кризи
Політиків, одержимих нинішніми труднощами, не дуже цікавить, коли буде наступна криза - через 50 чи 75 років. Отже, реформу системи регулювання слід сконструювати так, щоб звести до мінімуму короткострокові витрати.
Як розширити фондовий ринок
За різними оцінками, населення України поза банківською системою має 30-40 мільярдів доларів. В умовах хронічного недофінансування усіх галузей цей ресурс може відіграти істотну роль у відновленні і розвитку економіки.
В тінь ідуть пенсіонери
"Ти займаєшся дивними справами: вчиш людей дурити державу". Однак чи правильно казати, що тіньова економіка - це погано, якщо вона дозволяє громадянам, у тому числі пенсійного віку, виживати?
Геть пенсійний солідаризм
Молодь чекає від уряду не збанкрутілих мантр про мораль, а відмови від спільного казана. При цьому вона з розумінням ставиться до ідеї платити у солідарну систему, але не через прив'язку до зарплати, а через цільовий податок.
Збудуємо країну бідняків?
Можна один раз, посиливши податковий тиск, отримати короткочасний ефект. Але потім цей ефект розтане, як дим. І збирання податків буде нагадувати криву дельта-функції, яку в студентські часи ми жартома описували так: ні фіга, до фіга, ні фіга.
Орендодавці теж плачуть
Якщо не враховувати витрати на ремонт приміщення та податки, то вкладені 800 тисяч доларів окупляться за 18 років, а 1,4 мільйона доларів - за 31 рік. Якщо ж врахувати витрати і "простої", ці цифри сміливо можна збільшити на 20-30%.
Як полагодити ринок житла
Корпорації навчилися спокійно ставитися до поганих новин, списувати втрати і рухатися далі, але наш уряд на ще не здатний. За кредитний ризик на іпотечному ринку відповідає уряд, за ринковий ризик - ФРС. Приватний ринок, по суті, зник.
Вся країна - лохотрон?
Лохи були завжди, та лише в останні роки армія шахраїв досягла такого розмаху. За багатьма засобами масової інформації, які продукують лохотрон державного масштабу, стоять можновладці, тож зупинити цей шабаш неможливо.
Сталінградська полонянка
Українські бухгалтери повинні бути не лише добрими рахівниками. Щоб убезпечити себе від переслідувань, вони мають бути юристами. Більш того, їм належить бути юристами-міжнародниками найвищого ґатунку.
Малий бізнес зруйнуємо вщент?
І ще питання. Чому влада ігнорує одноголосну критику на адресу нового податкового кодексу? Що за цим криється? Непрофесіоналізм, інтелектуальна неміч чи тривіальний особистий інтерес? Напевно, усе разом.
Як облаштувати кредитну кооперацію
Криза показала, що система кредитних спілок не є стабільною. Існує багато "блукаючих" установ, які не входять до жодних об'єднань. Вони знаходяться під наглядом Держфінпослуг, яка через обмежені ресурси не може їх охопити.