Колонки

Азаров - це реформи?
Кредитування у валюті було дозволене та опосередковано підтримувалося на державному рівні. Отже, держава також несе відповідальність за валютні ризики, які сьогодні повністю лягли на плечі позичальників.
Разом з гігантами
Лідерські здібності Аргентини, Росії, Саудівської Аравії і Туреччини не були переконливими. Ці країни менш послідовні в управлінні кризою і неохоче займаються екологією. Цим пояснюються і невисокі темпи їхнього економічного розвитку.
Перші помилки Тігіпка
Черговим прорахунком віце-прем'єра було висловлювання про те, що проблему вартості газу для населення можна вирішити шляхом підвищення цін для багатих споживачів. Для довідки: заможних в Україні лише 2% населення.
Завищена вартість євро?
Країни з великими резервами іноземної валюти починають диверсифікувати свої заощадження, зменшуючи частку доларів за рахунок євро. Цей процес триватиме і неминуче призведе до зростання євро щодо долара.
Уряд порушує обіцянки Януковича
Підтверджене коаліцією намагання "реально гарантувати вклади та право вільно розпоряджатися ними" цинічно змінено на "відновлення довіри до банківської системи". Для тих, хто тримає кошти в офшорах, це, мабуть, одне і те ж.
"Непопулярні" реформи: "верхи" захочуть?
За перший місяць нової влади позитивних зрушень не сталося, а негативи - є. Відхилено закон про оподаткування нерухомості, металургія і далі субсидується за рахунок електроенергетики, "Сяйво" захоплене.
Хто обирає ЛАЗ?
Чому таке велике замовлення отримало саме це приватне підприємство? Яка тут логіка з точки зору інтересів держави? Чому саме братам Чуркіним надається така колосальна конкурентна перевага коштом Української держави?
Зміцнення гривні?
І основне - НБУ. У 2010 році це ключовий гравець, за діями якого треба уважно стежити. Обсяги торгів і грошовий агрегат М1 будуть основними інструментами, за якими ринок визначатиме курс долара до гривні на найближчий час.
Кінець соціальних ілюзій
Працюючі пенсіонери, розмір пенсії яких перевищує величину зарплати, аби не втратити пенсії, покинуть роботу і звільнять місце новому поколінню. Може, це шанс для оновлення України?
Малий бізнес та велика корупція
Моніторинг роботи єдиних дозвільних центрів виявив 500 найменувань документів дозвільного характеру, які вимагають у регіонах. Така практика провокує корупцію і має бути припинена.
Революція у сфері послуг
Думка про те, що послуги не можна транспортувати, ними не можна торгувати і їх не можна нарощувати, уже не підходить для сучасних послуг, які можна надати і експортувати за низькою вартістю.
Тече ріка Волга...
З професіоналізмом Василя Волги я вперше зіткнувся у жовтні 2006 року. Тоді він заявив, що український бюджет може додатково одержати до 30 мільярдів гривень, і для цього необхідно ліквідувати незалежний статус НБУ.