Колонки

Божевільні каруселі
Протягом десятиліть США і Європа читали світу лекцію про важливість прибирання будинку після кризи. Настав час проковтнути власні ліки і відновити ремонт наших банківських систем.
Пенсійна реформа чи грабунок?
Запаси валюти і золота, якими володіють українці, перевищують золотовалютні резерви НБУ. Люди самі можуть кредитувати державу, без МВФ, але з ними слід розмовляти, а не дурити їх.
GR по-українськи
Навіть зараз в Україні ототожнюють поняття GR і лобізму. Існують дві основні хибні думки: GR - невід'ємна частина лобізму і GR - це інша назва лобізму.
Перевантаження Європи
Диверсифікація виробництва зайняла останнє місце у політичних рішеннях, тому що ціни на споживчі товари продовжували підтримувати стрімке економічне зростання. Однак криза не дрімала.
Крах євро доб'є Україну?
Враховуючи необхідність обслуговувати такі астрономічні зовнішні борги, Україну майже напевно чекає дефолт. Трапиться це, припускає професор, у найближчий рік-два.
Птах з одним крилом
Керівництво держави, не маючи економічного фаху, бездумно виконує вимоги МВФ. Це наближає країну до фінансового дефолту, який відбудеться у 2012 році.
Надія на новорічні побажання
Я покладаю на новий рік надію: ми припинимо звертати увагу на так званих фінансових геніїв, які втягнули нас у цей безлад та закликають до жорсткої економії, і почнемо трохи користуватися здоровим глуздом.
Без права на пенсію?
Ми ще не до кінця усвідомлюємо усі наслідки урядової пенсійної реформи. Якщо ми "проковтнемо" її, то наше майбутнє не відповідатиме жодним європейським стандартам.
Експеримент для IT?
Збереглася і надто висока адміністративна складова. Так, перелік учасників експерименту повинен затверджувати уряд, що не додасть процесу прозорості.
Доктор і професор Янукович
Внаслідок того, що перша особа держави де-факто не розбирається в економіці, а тому апріорі не здатна усвідомлювати викликів, які стоять перед країною, скоро може стати зовсім не смішно всьому українському народу.
Чотири кити реформи
"Найкращий спосіб руйнації капіталізму - знищення його системи грошового обігу", - заявляв свого часу Володимир Ленін. Це можна застосувати і до сьогоднішньої світової економіки.
Пенсійна реформа - безжальний експеримент
Вдумайтеся у ці цифри: у країні 2,5 мільйона інвалідів! Скільки з них за новим законом втратять право на пенсію і будуть випрошувати у держави жебрацьку соціальну допомогу?