Колонки

Робіть висновки, Юліє Володимирівно!
Після уважного аналізу законопроекту залишається зробити висновок, що його справжня мета - це вчергове підставити та виставити на глум Юлію Тимошенко. Адже вона сама, як і її команда, розбираються в кримінальному праві приблизно так само, як і в сутності податку на нерухомість.
Тимошенко - за підвищення тютюнових акцизів, Пинзеник - проти
"Підвищення акцизів призведе до контрабанди. Ми не можемо відриватися від рівня акцизу, який є в сусідніх країнах", - заявив Пинзеник. Проте підвищення тютюнових акцизів одночасно надає додаткові надходження до Державного бюджету та поліпшує здоров'я громадян. Це визнають навіть виробники тютюнових виробів.
Малий бізнес: униз чи вгору?
Політично-бізнесовий цикл в Україні зводиться до вкороченого електорального. Коливання в економіці вже не встигають за калейдоскопом виборів і химерно накладаються одне на одне… Головним стає вчасно добігти і відкусити свій шмат, і - хто б думав про межі законів чи правил? Зайве просторікувати про це у нашій країні, де за даними опитувань понад 60% населення готові давати хабара для вирішення своїх проблем.
Дощ іде - то жабі краще
Уже понад тиждень у селі Щасливому під Києвом (Бориспільський район) тривають справжні бої за землю, але на це не зважає ні суспільство, ні, що дивовижно, влада. Чекають, доки почнуть стріляти? Поки що куратором конфлікту призначили… підозрюваного
Україна збирається насмішити світ новим податком
Податок має справлятися тільки з тих осіб, доходи яких справді дозволяють придбати великі обсяги нерухомості, і житла в тому числі… 100 квадратних метрів у знаменитому будинку на Грушевського - це зовсім не те, що 100 квадратних метрів складських приміщень у селі Червона Синька…
Не дратуйте Газпром
Останні рішення уряду у газовій сфері не лише дратують Газпром, що невдоволений відсуністю контрактів із таким великим клієнтом, як Україна, та ускладнюють переговорний процес із ним для Нафтогазу. Парадокс, але вони продовжать життя старій схемі постачання газу, яку так запекло викорінює Кабмін.
Ефект Пігмаліона
Окремі аспекти соціальної політики уряду Тимошенко можна критикувати за популізм. Але щоб це робити, варто, передусім, самому не бути популістом. Пропозиції Секретаріату переглянути річний показник інфляції і соціальні показники провокують подальше зростання й інфляційних очікувань, і безпосередньо індексу споживчих цін.
Джон Кейнс одобрил бы Юлию Тимошенко, а Милтон Фридмен упал бы в обморок?
То, что в 30-х хорошо было для США времён выхода из Великой депрессии, может и не быть хорошо для Украины в 2008-м… В речах (в основном) и действиях (некоторых) премьера чётко прослеживается если не "кейнсианство", то нечто на него похожее.
Куди подіти знецінені долари?
Уже наступного місяця відбудеться чергове зниження курсу американської валюти. Тому, хто тільки збирається придбати сертифікати й акції пайових фондів, варто почекати, щоб не ризикувати своїми заощадженнями.
Чому пенсійних грошей не вистачає
Проблема державного пенсійного забезпечення має дві складові: гроші фонду є частиною держфінансів і тому мають бути збалансовані з можливостями платників податків, а також ці гроші - джерело існування 13 мілн. 275 тис. пенсіонерів.
Инфляция лечится. Политическая шизофрения - нет
Вполне очевидно, что Виктора Андреевича заботит одновременно: увеличение расходной части бюджета, уменьшение его дефицита, полновесное финансирование социальных программ и, как венец всего этого, недопущение роста инфляции. Удивительное - рядом, как сказал поэт.
Бандитам - тюрми чи красиві звіти?
Ющенко вважає, що "2008 рік має стати визначальним у питанні подолання корупції в Україні". Проте вся бюрократична бурхлива діяльність позбавлена будь-якого сенсу, бо корупція в Україні процвітає.