Колонки

Наскільки безпечні ваші долари?
Хороша новина полягає у тому, що доларові інвестори у безпеці. Однак безпека не означає інвестицій з високим і безпечним прибутком.
Даєш комп’ютерний всеобуч
Якщо ми хочемо забезпечити конкурентоспроможність України, створити робочі місця і додаткові умови для самозайнятості населення, нам необхідно розгортати мережу середньої технічної освіти.
Непопулярні заходи - для олігархів
Дійшло до того, що фонд дивідендів перевищив фонд зарплати. Ви тільки подумайте: купка людей отримує більше коштів, ніж увесь багатотисячний колектив, а Василь Хара і Віктор Янукович мовчать.
Акціонери знову не того найняли
Жоден успішний і цивілізований бізнесмен ніколи не стане наймати на роботу українських чиновників - вони профнепридатні. Але українських "акціонерів" це не бентежить.
Економіка України: цінові шоки
Спроби цінової стабілізації за допомогою адміністрування, "залякування" перевірками і контролем, приречені на провал.
США: нове десятиліття росту?
Зниження курсу долара може бути дуже важливим. Якщо реальна його вартість впаде на 25%, і це позначиться на імпортних цінах, то дорожчий імпорт, ймовірно, уповільнить зростання реальних доходів.
Останній відлік для євро?
Напруженість всередині ЄЦБ, а також між країнами зони євро не передрікають нічого доброго для стабільності єдиної валюти: як зовні, так і у відносинах між країнами, а також з огляду на інфляцію.
Фондове покарання
Я впевнений, що новий президент і уряд звернуть увагу на бурхливу діяльність Сергія Петрашка з використання владних повноважень для боротьби із своїми опонентами.
Брак стимулів
Що робити з банківською кризою? Вартість інвестицій установ слід негайно знизити до її ринкової вартості, а усі договори з власниками акцій і боргових зобов'язань - реструктурувати.
Очистити систему
За рахунок механізму рекапіталізації слід створити банк розвитку, який фінансував би великі інфраструктурні проекти. Хтось перший має розпочати масштабне, на 10-20 мільярдів гривень, кредитування економіки.
Зґвалтувати українця
Українці виявилися дуже законослухняною нацією. Для них слово "банк" - це синонім влади, тому вони несуть туди останню копійчину, намагаючись "бути у графіку" кредитного договору.
Юля і Вова убили "Надра"
Божевільна версія полягає у тому, що злий геній викупить залишки банку і створить на їх основі щось сильне. Тінь батька Фірташа, яка блукає сторінками ЗМІ, звичайно, багата, але вона далеко не ідіотична.