Колонки

ЖКГ: потрібен Мюнхгаузен
Тарифна політика повинна бути жорсткою, без непродуктивних витрат. Зараз комунальні підприємства мають роздуті штати: на двох робітників припадає один керівник. І все це оплачують споживачі.
Замість реформ - реванш
Вже під час першого візиту до Росії Янукович поставив лише одне економічне питання: про квоти на прокат. Не про літаки, судна, машини чи продукти, а про метал. Яка тут модернізація?
Тютюнові гроші смердять
Хочеться запитати жінок: чи хочете ви мати дітей від людини, яка прирікає їх на голод заради сигарет? І чи справді, ви, курці, пишаєтеся своєю здатністю пускати добробут родини на дим?
Небезпека зниження дефіциту
Для багатьох країн ознаки явного одужання з'являться лише через рік або два. Наразі економіка красномовна: зниження державних витрат - це ризик, який себе не виправдовує.
Обрізання по-українськи
Я не проти, аби неурядові організації брали участь у розробці законопроектів, але це має робитися професійно. Рівень акцизних ставок на тютюн не повинен залежати від обсягу очікуваних грантів.
Наскільки безпечні ваші долари?
Хороша новина полягає у тому, що доларові інвестори у безпеці. Однак безпека не означає інвестицій з високим і безпечним прибутком.
Даєш комп’ютерний всеобуч
Якщо ми хочемо забезпечити конкурентоспроможність України, створити робочі місця і додаткові умови для самозайнятості населення, нам необхідно розгортати мережу середньої технічної освіти.
Непопулярні заходи - для олігархів
Дійшло до того, що фонд дивідендів перевищив фонд зарплати. Ви тільки подумайте: купка людей отримує більше коштів, ніж увесь багатотисячний колектив, а Василь Хара і Віктор Янукович мовчать.
Акціонери знову не того найняли
Жоден успішний і цивілізований бізнесмен ніколи не стане наймати на роботу українських чиновників - вони профнепридатні. Але українських "акціонерів" це не бентежить.
Економіка України: цінові шоки
Спроби цінової стабілізації за допомогою адміністрування, "залякування" перевірками і контролем, приречені на провал.
США: нове десятиліття росту?
Зниження курсу долара може бути дуже важливим. Якщо реальна його вартість впаде на 25%, і це позначиться на імпортних цінах, то дорожчий імпорт, ймовірно, уповільнить зростання реальних доходів.
Останній відлік для євро?
Напруженість всередині ЄЦБ, а також між країнами зони євро не передрікають нічого доброго для стабільності єдиної валюти: як зовні, так і у відносинах між країнами, а також з огляду на інфляцію.