Колонки

Посібник для прем'єра
У супермаркетах Києва ціни зростають, а чисельність покупців зменшується. У провінції подібний процес відчувається ще сильніше. І чим сильніша стагфляція, тим більшим злом вона є для населення. То куди ж іде країна? До цвинтаря?
Країна безробітних?
Справжнє число безробітних - 4 мільйони осіб. Ця цифра вражає ще більше, якщо врахувати, що на одну вакансію претендує 78 осіб. Навряд чи влада не знає про це. Вона може довго маніпулювати цифрами, але час розплати все одно настане.
Якщо завтра війна
На покриття дефіциту бюджету Штатам треба залучити 100 мільярдів доларів. Як це зробити? Найпростіший шлях - почати війну, і тоді інвестори самі побіжать купувати казначейські облігації американського уряду.
Знову Берія, знову "трійки"
Слово "арешт" звучить грізно. Втім, так лякали підприємців і раніше. Якщо ж ця норма піддаватиметься публічній критиці, то автори Податкового кодексу просто посилатимуться на помилку, за яку розробників державних документів не судять.
Інновації: місія неможлива
Десь 250 академіків, тисячі науковців роками отримували з бюджету пристойну зарплату і, використовуючи попередній науковий потенціал, організовували власні "відкати". Я б не хотів, щоб на мене образилися рядові науковці, я сам такий.
Біржі у пошуках курсу
Об'єктивність торговців, які є власниками переважної частини free-float українських "блакитних фішок", можна поставити під сумнів. За відсутності чітких критеріїв можлива ситуація, коли біржовий курс буде визначатися голосуванням.
Утримувані в Євроленді
Чому б не запропонувати Греції покинути єврозону? Інакше швидке одужання країни буде неможливим. Єдиний альтернативний спосіб досягти дефляції в реальних умовах - значна дефляція внутрішніх цін в сукупності з різкою рецесією.
Чому Україна віддала авіапром
Гроші можна було б зібрати і в Україні, створивши для цього акціонерне товариство з виробництва літаків за кошти пересічних громадян та юридичних осіб. Так роблять в усьому світі. Але ж українські можновладці навіть не робили таких спроб.
Про економіку та "економістів"
Зверніть увагу: навіть назва професії не відповідає характеру роботи. Справді: вчитель - вчить, токар - точить, конструктор - конструює, а економіст у нас нічого не економить, він лише більш-менш якісно фіксує результати роботи інших.
Золотий час девелопменту
У 2010 році Україна на 95% будує за свої гроші. Криза подарувала можливість українським девелоперам і рітейлерам розвиватися в умовах відсутності тотальної конкуренції з боку потужних іноземних структур.
Реформи чи "дерибан"?
Аналіз структури та складу комітету з економічних реформ свідчить, що він був створений не стільки для перетворень, скільки для відволікання виборців від дій влади, пов'язаних з черговим перерозподілом власності.
Наука в ліс не веде
Російські спецслужби з'ясовують, якими технологіями цікавиться Захід, аби визначити власні пріоритети інноваційного розвитку. Ключові галузі - космос та біотехнології. Конкурувати у цих секторах може і Україна.