Антиукраїнська позиція Москви призведе до розвалу РФ

Антиукраїнська позиція Москви призведе до розвалу РФ

Україна зацікавлена у стабільній ситуації в РФ - адже там можливі внутрішні військові конфлікти між різними суб'єктами. Не за горами той час коли кремлівські вожді ще особисто благатимуть про допомогу.
Середа, 2 вересня 2009, 11:55
Андріян Фітьо, ГО "Експерт-група". Стаття написана у співаторстві з Романом Соломонюком, Центр з інформаційних проблем територій

Медведєв свідомо зробив свою славнозвісну заяву у переддень зустрічі з Ангелою Меркель в Сочі. Його заява це тест на лояльність Заходу до діянь Кремля. Меркель приїхала до білокам'яної на поклін за грошима для суднобудівних підприємств у Вісмарі та Варнемюнді, та обговорювати подовження проекту "Північний потік" та продажу "Опелю" росіянам.

В результаті, вона отримала підтримку Медведєва і як знак подяки, практично промовчала стосовно подій на Північному Кавказі і пригрозила пальчиком в бік України.

Україна, фактично, останній форпост на шляху до відтворення та зміцнення совдепівської імперії і не стільки зовнішньо скільки внутрішньо. Москва вважає, що Україна слугує прикладом для тих національностей, що прагнуть незалежності від Росії. Північному сусіду потрібний міф про зовнішні виклики, для згуртування власного населення.

Річ у тім, що в самій РФ назріває друга хвиля "параду суверенітетів", зростає невдоволення центром. Особливо після військового конфлікту з Грузією та визнання Абхазії і Південної Осетії окремими суб`єктами міжнародного права. Очевидно не все так просто, якщо навіть союзна Білорусь, не зважаючи на віддаленість від Кавказу, не ризикнула підтримати Москву.

В Інгушетії та Чечні все частіше звучать постріли, вибухи, зникають люди, вбивають правозахисників, відбуваються масштабні зачистки федералами, одним словом - повномасштабна війна. Все гучніше звучать протесні настрої в Башкортостані, Татарстані, Далекому Сході та й загалом по всьому Сибіру.

Прикладом слугує послідовна поведінка України, в адресу якої, від суб'єктів федерації, звучать зовсім інші слова ніж ті, що озвучив Медведєв. Більше того, висловлюється готовність постачати енергоносії за значно нижчими цінами. В глибинці почали відкрито, окремо розрізняти росіян та "москалів", що ще кілька років назад у сні б не приснилось.

Особливо у сьогоднішній час коли зупиняються виробництва і люди тисячами опиняються на вулиці, регіони прагнуть більшої незалежності від центру. Те, що було нещодавно фантастикою може стати реальністю.

Як це може відбуватися, проілюстровано у багатьох футуристичних і наукових працях.

Зрозуміло, що керівництво України, мало б мати свою офіційну думку з приводу відцентрових процесів у сусідів. Не оминути власних позицій з цих питань і майбутнім кандидатам в президенти.

Тому своїм тиском на Україну Росія хоче впіймати двох зайців - мати в майбутньому лояльного, мовчазного президента і максимально тримати під контролем цілісність федерації.

Світ чекають великі перетворення, фінансова криза лише пригальмувала цей хід. Звичайно, в таких умовах Україна зацікавлена у стабільній ситуації в РФ - можливі внутрішні військові конфлікти між суб`єктами. Не за горами той час коли кремлівські вожді ще особисто благатимуть про допомогу.

Фактично, Росія в особі Ющенка втратила посередника, який міг бути ключовою ланкою у налагодженні відносин між центром та бунтівними регіонами.

Навряд чи майбутній президент України, якщо це буде не Ющенко матиме достатню політичну вагу для проведення такого діалогу, приміром в Татарстані чи Інгушетії.

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!