Розмір має значення: багатство чиновників проти статків звичайних українців

Розмір має значення: багатство чиновників проти статків звичайних українців

Соціальні мережі і медіапростір підірвав розмір "кеша", що лежить "під матрацом" у топ-чиновників. Є різні пояснення нечуваним сумам. Можливо, чиновники зрозуміли, що це єдиний спосіб позбутися від будь-яких питань до розкішного життя зараз і на роки вперед — задекларувати один раз обсяги готівки, що ніким не перевіряються. Як виглядають гроші, активи і нерухомість чиновників порівняно із заробітками і майном пересічного українця — про це в нашій інфографіці.
Понеділок, 31 жовтня 2016 - ЕП

Готівка

У 2015 році в НБУ підрахували, що у населення на руках мінімум 50 млрд доларів. Багато? Це трохи більше 1 тисячі доларів на людину. Деякі дослідники піднімають цю планку до 2 тисяч доларів. Як показали оприлюднені декларації, топ-чиновники теж більшу частину "кеша" зберігають у валюті - долари, британські фунти та євро. Ми перевели всі валюти в гривневий еквівалент і підсумували домашні заощадження сім'ї чиновника.

У банку

За даними НАБУ, в середньому один вкладник тримає в банку на поточному рахунку 6,1 тис (в гривневому еквіваленті) і ще 16,4 тис — на депозитному рахунку. У розрахунку використовувалися дані економічно активного населення у віці 15-70 років на першу половину 2016 року (дані Міжнародної організації праці).

Доходи за 2015 рік

За даними Держстату, середня місячна зарплата в Україні на кінець 2015 року становила 4300 грн. На даний момент — більше 5200 грн.

Земля

У Земельному кодексі прописано, що кожен громадянин України може претендувати, наприклад, на 10 соток — під будівництво приватного будинку в межах міста, або на 2 гектари землі для розвитку індивідуального сільського господарства.

Квартири

За даними консалтингової компанії Colliers International, на кожного киянина припадає 22 квадратних метри житла. Тобто, сім'я з трьох осіб, умовно, живе в квартирі, площа якої не перевищує 66 кв м.