Володимир Щербина

економіст
Володимир Щербина
Усі публікації автора
Достойна пенсія: власна відповідальність чи обов'язок держави?
Слід припинити утворення солідарного пенсійного стажу шляхом відмови від нарахування ЄСВ і почати нагромадження коштів кожним працівником для себе.
Податки і пенсії: як працює система перерозподілу праці
В Україні податкове законодавство порушує природу грошей і капіталу. Що пропонує президент Зеленський?
Реформа з-під палиці
Кожна сім'я в Україні через "солідарну" систему втрачає в середньому 5 мільйонів гривень за життя! Таке "урегульоване" суспільство не може бути ефективним в принципі.
Андрей Шептицький як дороговказ реформ
Альтернативна концепція пенсійної реформи пропонує припинити утворення нового солідарного пенсійного стажу і цим почати процес заміщення джерел фінансування пенсійної потреби суспільства з солідарних на приватні.
Пенсія від сім'ї
Задоволення пенсійної потреби - це природна функція: старі люди були, є і будуть. Інше питання - чия це функція: суспільства чи держави?
Як реформувати пенсійну систему
Не дожив до пенсії "від держави" чи не довго нею користувався, - родина втрачає і саму суму потенційних заощаджень, і її капіталізацію. За вилучені в такий спосіб гроші треба платити, тобто повертати їх в родину з відсотком.
Людський вимір економіки
Кожен працюючий зможе нагромаджувати десятину від зарплати у спеціальному пенсійному банку під помірний відсоток. Протягом 35 років відбудеться поступове заміщення джерел фінансування пенсійних потреб із солідарних на приватні.
Геть пенсійний солідаризм
Молодь чекає від уряду не збанкрутілих мантр про мораль, а відмови від спільного казана. При цьому вона з розумінням ставиться до ідеї платити у солідарну систему, але не через прив'язку до зарплати, а через цільовий податок.
Підпишіться на наші повідомлення!