"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Андрій Авторгов

адвокат, кандидат юридичних наук
Андрей Авторгов
Усі публікації автора
Алло, це ваш колектор! Тепер легальний
У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який врегульовує роботу колекторів. Це хибний шлях.
Великий бізнес злякався приватних виконавців?
Невдовзі в Україні повинен запрацювати інститут приватного виконавця, однак великий бізнес руками депутатів намагається відкласти цю реформу на три роки.
Чому реструктуризація валютної іпотеки — це профанація
Може все ж таки цього разу державі спробувати протягнути руку допомоги громадянам, а не банкам?
Судний день. За неповернення депозиту - пеня 3%
Вкладники отримали дієвий механізм захисту своїх прав. Тепер банк повинен платити пеню у розмірі 3% за кожний день прострочення виплати депозиту.
П'ять міфів про "колекторів в законі"
Депутати пропонують ввести інститут приватних виконавців судових рішень. Вони не ходитимуть з прасками і не виселятимуть людей з квартир. Це не колектори.
Хто виконає рішення суду
Небюджетна система примусового виконання має низку переваг. Найголовніша з них - мотивація судового виконавця на повне та своєчасне виконання судового рішення, оскільки саме від цього залежатиме винагорода, яку він отримає.
Не бійтеся приватних виконавців
Під час запровадження приватного нотаріату, який діє з 1993 року, теж був острах, що приватні нотаріуси будуть порушувати закон. Ці побоювання не справдилися.
Присяжні виконавці судових рішень
Середній відсоток стягнення за судовими рішеннями - лише 4%. Покращити ситуацію можна шляхом часткового роздержавлення цієї сфери, як це відбулося у нотаріаті.
Прокуратура - не юрвідділ банку, навіть державного
Може, простіше частину прокурорів перевести на роботу в держбанки? Або працівникам держбанків надати повноваження прокуратури?
Горе-корупціонери
Конституційний суд задовільнив прохання чиновників та депутатів-регіоналів. Віднині вони не мають розповідати виборцям, які мають доходи та що купували. А також вони зможуть і надалі володіти бізнесами, що є прямим протиріччям навіть не закону – логіці. Адже державна служба у будь-якій країні світу означає передусім відсутність у чиновника власного інтересу.
В чому тут загроза банківській системі?
Парадокс ситуації в тому, що дія цього закону поширюється лише на підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності та господарювання, а також на фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності. Але він не поширюється на громадян-споживачів фінансових послуг. При укладенні договорів з громадянами банки можуть дати волю будь-яким забаганкам.