Сергій Рибалка

народний депутат, екс-голова комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності, фракція РП
Сергій Рибалка
Усі публікації автора
Цугцванг опалювального сезону
Якщо уряд погодиться підвищити тарифи, успішне проходження зими може опинитися під великим питанням.
Чорна діра державних банків
Верховна Рада ухвалила закон про зміну управління державними банками, який віддає їх на аутсорсинг іноземцям. Це результат великого компромісу.
Злочин без покарання: банкіри-шахраї досі не відповіли за банкопад
З ринку виводяться понад 90 банків, однак до суду передана мізерна кількість справ проти топ-менеджерів та власників цих установ. Причини — саботаж силовиків та відсутність політичної волі.
НБУ повинен стимулювати економічне зростання
Держава втрачає важелі впливу на економіку. З кредитора Нацбанк перетворюється на позичальника. Тимчасом країна скочується до прірви бідності.
Ще раз про плачевні результати "чистки" банків
Восени 2015 року Валерія Гонтарева заявляла, що "чистку" завершено. Проте протягом січня-квітня 2017 року було визнано неплатоспроможними шість банків.
Чи потрібен Україні фінансовий омбудсмен?
Багатьох проблем, які стосуються погашення кредитів, повернення депозитів, шалених відсотків або заниженої оцінки застави, вдалося би уникнути і без спорів в судах. Як саме?
Борги України: потрібне списання
Уряд повинен відновити переговори з МВФ та приватними кредиторами про списання боргів. Наразі для країни неприйнятні програми списання для найбідніших країн. Перемовини ж на політичних засадах цілком можливі.
НБУ і банки: хто нестиме відповідальність?
Нацбанку час визначитися, чи не занадто довго триває "банкопад". У регулятора нема стратегії розвитку сектора. Він управляє ним вручну.
Чом ти не прийшов. Запитання до міністра фінансів
Ми втратили 42% банківської системи. Ми дожилися до того, що найбільш технологічна продукція нашого експорту до ЄС — це кабель. Сором та й годі.
Український план. Пишемо стратегію для банківської системи
Уряд і Нацбанк припустилися помилок, які загострили кризу. Досить експортувати метал, руду, ліс і зерно. Потрібно повертати позиції в експорті машинобудування.
Чому блокується формування Ради НБУ
З вересня 2015 року закінчилися повноваження Ради Нацбанку, тож керівництво НБУ працює на свій розсуд. Кандидати є, але парламент не голосує. Втім, існує загроза, що Раду НБУ спробують перетворити на кишенькову структуру.
Електронне декларування держслужбовців. Чи є привід радіти?
З точки зору виховання, непогано, коли "хитрий" чиновник 7-10 діб підмітатиме вулиці, або вивозитиме сміття.