"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Олег Кулініч

народний депутат, член аграрного комітету Верховної Ради, голова земельного підкомітету аграрного комітету
Олег Кулініч
Усі публікації автора
Закон про консолідацію земель підписано. Які зміни нас чекають?
Новий закон полегшить життя власникам та орендарям аграрних ділянок, збереже лісосмуги та дозволить отримати додаткові кошти місцевим громадам.
"Органік", "біо", "еко"… Чому цих написів на упаковках стане менше
Парламент у першому читанні ухвалив проект про ринок органічної продукції. Хочу розповісти про новації акта і про те, чим він відрізняється від чинного закону.
Земельна децентралізація "вручну": наскільки вдалою є ініціатива уряду?
Розпорядження Кабміну про передавання земель об'єднаним територіальним громадам не забезпечить реальну земельну децентралізацію. Потрібен закон.
Земельна децентралізація: у кожного своя
Знаючи про ухвалений у першому читанні законопроект про передавання громадам земель поза населеними пунктами, уряд зареєстрував свій схожий проект. Навіщо він це зробив?
Консолідація земель: орендарі та власники як фігури на "шахматці"
Ми написали проект закону, який дозволить орендарям землі без згоди власника обмінюватися правами землекористування в межах одного поля. Усім на користь.
Державні сільгоспземлі: ні собі, ні людям
Починати обіг аграрних земель треба з державних ділянок. Державні землі отримають ефективного власника, а бюджет — суттєві кошти.
Продовження мораторію: популізм мусить дати дорогу конструктиву
Депутати ще на рік заборонили торгувати ріллею. Поки мої колеги "дбають про селян", літні власники паїв умирають, не діждавшись копійки за пай, а виробники страждають від браку кредитів.
Уряд Яценюка: успіхи і провали в земельній сфері
Кабмін Яценюка відкрив реєстри, але високопоставлені чиновники і далі працюють "смотрящими", допомагають "дерибанити" землю і заносять "наверх" сотні тисяч.
Кінець децентралізації. Уряду хочуть надати безмежні земельні повноваження
Раптом хтось у Кабміні вирішує, що земля фермеру не потрібна, і її віддають інвестору. Нескладно припустити, що "інвестором" буде близький до уряду олігарх.
Чи почне уряд боротися із земельною корупцією
В країні чимало земель, яка залишилась після паювання у власності колишніх колгоспів. Держгеокадастр пропонує взяти і передати їх до комунальної власності. А як же відомство буде оплачувати націоналізацію 1,5 млн га землі?
Чи спричинить конституційне подання колапс на земельному ринку
Що таке "право власності українського народу"? Право державної і комунальної власності? Суспільне надбання? Скоро на це питання відповість суд.
250 законодавчих актів: багато чи мало?
На всі зауваження у керівництва Верховної Ради одна відповідь: "У нас йде війна, і складно щось прогнозувати". Це маніпуляція.