Олена Макеєва

радник міністра фінансів, керівний партнер аудиторської компанії "Аксьонова та партнери"
Olena Makeieva
Усі публікації автора
Чому країни конкурують за ставку податку на прибуток
Провідні країни масово знижують ставки податку, намагаючись залучити більше інвестицій. Україна — у тренді. Головне — не спричинити бюджетних втрат.
План дій BEPS як пігулка проти агресивного податкового планування
Втрата державних податкових надходжень через агресивне податкове планування мультинаціональних корпорацій об'єднала світ навколо пошуку ефективних інструментів боротьби з виведення прибутку з-під оподаткування.
Боротьба за податки. Починається ера чесного підприємництва
Провідні країни пропонують ефективний механізм боротьби з розмиванням податкової бази та штучним переміщенням капіталу в офшори. (Рос.)
Roadmap для масштабної деофшоризації
В Україні частіше думають не про боротьбу з офшорами, а про те, як зробити Україну наступним офшором з низькими ставками податків. Не вийде.
Акцизний податок на сигарети: цифри та факти
Відповідно до вимог ВООЗ та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС уряд пропонує збільшити ставки акцизів на сигарети на 13,5-15%.
П'ять міфів про податкову реформу
Філософія реформи - встановлення простих і справедливих податкових правил. Запровадження єдиної ставки 20% на основні податки є спрощенням для бізнесу.
Аудиторська реформа. П'ять переваг для національних аудиторів
Престиж професії здобувається роками, а втрачається за день. Відсутність розголосу про сприяння аудиторів банкрутству банків створює ілюзію, що на ринку все спокійно. (Рос.)
Філософія податкових реформ
Щоб зрозуміти напрямок податкових реформ, які буде здійснювати Міністерство фінансів, достатньо почитати базові документи уряду.
Спрощене оподаткування вбиває бізнес
Будь-які новації із зниження податкового тягаря на фонд зарплати не будуть ефективними, бо завжди існуватиме альтернатива у вигляді єдиного податку.
Така різна Грузія
На нас дивилися місцеві жителі і міркували, з якої країни приїхали ці люди. На наших обличчях були щире здивування і захоплення. (Рос.)
Незалежний аудит замість податкових перевірок?
Делегування фіскальною службою повноважень аудиторам знищить професію аудитора і збільшить прірву між платником та податковою. (Рос.)
Податковий компроміс - не податкова амністія
Правом податкового компромісу зможе скористатися будь-яка компанія, яка знаходиться на стадії адміністративного або судового оскарження. (Рос.)
Підпишіться на наші повідомлення!