Катеринка маэ рацiо - книги у нас купують на Петрiвцi,а за барахлом ходять на Хрещатик,як на Элисейськi поля.А в знаннях продають бiльше росiйських книг , чи я щось не розумiю.От "Планета" - то дiйсно культурний осередок...
Класна стаття. Мені імпонує підхід автора. Культура - це теж комерція. Дійсно, в музейні "книгарні" не заходять. Однак не тому що, дурні, а тому що купувати там нічого. Ходять за книжками на Петрівку та у Літеру і купують ту ж таки російську книгу, бо української нема. А немає її тому, що чомусь ні в кого з олігархів, які керують нашою Радою, нема в планах розвивати видавничий бізнес. Отже ніхто не прийме закона про підтримку видавництва, як це зробили в Росії, звільнили книговидавництво від якихось там податків напочатку, і ось тепер галузь їм приносить хороші прибутки, і всі читають, і в тому числі і українці - так би мовити збагачують культурний та грошовий бюджет братського народу. От і все.
10.11.07 00:33 Безработный2
Практика, це дійсно критерій істини. Практика демонструє, якщо російсьи книги та кіно лобіювати, а українськи ні, то українське буде неконкурентоздатним. Мушу зазаначити, щоби не казали, про те, мовляв, українського видавництва немає, воно є, незважаючи ні на що. Виставка саме зараз проходить у Києві. Я там був вчора і сьогодні піду. Те саме рекомендую зробити і Вам.
A iak "ukrainski bizness" to 90% zdydy malorossy i moskali iaki ne umiiut hovoryty ukrainskoi to shcho mozhna spodivatysia?
Как всегда в "культуре" все упирается в вопрос, хто даст бабки. Известно две модели финансирования культуры (гы-гы).
Первая -- приживалочная. Это легко можно увидеть по классикам тиятра. Там у пьесах усегда есть посвящение доброму тостопузу, оплатившему читаемую фигню. Тостопуз, правда, исчо лично опробывал актерский состав (гы-гы). Вторая -- коммерческая, придумана наверно Дюма. Это сто негров пишут роман за ниделю, исчо 100 нигров его рекламируют. И 1000 лохов за его платят (ныне принята в раше).
10.11.07 00:22 Netko
так практика критерий истины, и что мы имеем - нет ни украинской книги, ни украинского кино, кроме тех, что были созданы на деньги державы СССР. Охлячий жлобок.
10.11.07 00:02 Безработный2
Турку, тикай своїй жінці. Ваша тупість стільки разів опублікована, що Ви маєте з неї професора а може й академіка:) І Вашу думку щодо будь-якого питання я знаю. Отже, чи тайте Степана Руданського про "двох жидів у шинку, що сиділи й мовчали"
09.11.07 22:46 Netko
Это тебе твой президент сказал, что украинцем быть модно, а ты и ухи развесил... Не модно и экономически не выгодно. Надо было начинать строить державу лет этак на 600 раньше, а сейчас, пардон, большая конкуренция. И какой мне смысл менять свой суржик на укр.-полонский суржик? Хреновень все это, а не проблема.
Вчергове автор демонструє своє приховане українофобство і тупість в очевидних питаннях. Цього кацапського недоумка ображають квоти в кіноіндустрії щодо українських перекладів. А мене ображає, що я в Україні, в україномовному місті НЕ МОЖУ знайти україномовного фільму. І якби ВЕСЬ Хрещатик ВСУЦІЛЬ був українською книгарнею, то МОРЕ людей купляло українські книжки. Приїдьте бодай раз до нас до Львова на книжковий форум
09.11.07 19:14 raw_stick
что ты паришь тут долбанный словнык от каких-то идиотов.
Текст повідомлення набирайте тут
автор абсолютно правильно фокусує проблему. книгарні повинні бути конкурентним бізнесом. як видавець я потребую книгарень професійних, а не тих, що в центрі міста, але не вміють ні рекламвати книгу, ні продавати. Я безвідносно конкретної книгарні. Стефанія
09.11.07 14:43 Безработный2
Заглядай до словника, розумнику http://www.slovnyk.net/?swrd=%EF%EE%EA%F0%F3%F7
Дотепер чомусь вважала, що Економічна газета - серйозна й професійна, а матеріали варті уваги й довіри. Але ця куценька і примітивна стаття Луценка змушує мене поміняти своє ставлення до ЕП. Автор "с нестерпимой лёгкостью" знайшов дуже легку відповідь на складне і важке питання - укр. книга, (кіно, культура) в Україні. Розмір (кількість знаків) цього опусу достатній хіба що на приватне оголошення про зниклого песика. Стаття явно не "тягне" на Цезареве "Прийшов, побачив, переміг!". Хоча Юрієві, мабуть, здається, що він, як Юлій, "нюх у него, как у собаки, а глаз - как у орла!".
09.11.07 13:20 LHO
Якби Франція ..... французька вже давно була б ПОКРУЧЕМ. Ты сперва научись на мове говорить, а не диалекте - потом рассуждай о суржике. 09.11.07 11:50 sybarite тема есть, причины не поняты автором; а все просто - отсутствие школы и традиций. И большое самомнение и это проблема не только культуры, а более широкая.
якщо би пан Луценко знався на бізнесі, він би розумів, що першою заповіддю продажу є доступність. тому усі слова, написані тут, мають мало сенсу та логіки.
книги не будуть купувати, аж поки вони не будуть ДОСТУПНИМИ, тобто легкодосяжними в фізичному та матеріальному плані. крім того, єдійсно така річ, як лобіювання тоі самої культури, як і кожного бізнесу, пане Л. А висококультурним політикам=бізнесменам тяжко зрозуміти, що вони руйнують культуру, мову, а значить і націю, коли замість культурних споруд\музеїв\галерей роблять доступними казіно\шмаття та інше лайно. Але тут навіть не до порозуміння - їх діти не ходять тими дорогами, і їх майбутнє вони не бачать тут, а якщо бачать, то в паралельному світі, де панують абсолютно інші поняття.
До речы, якщо вже згадати про кіно, то в Росії різними органами також підтримуються різні Хорошие фильмі об ФСБ и КГБ. І бізнес також підпадає під загальну єйфорію про хорошего президента - почти в каждом рос. сериале. А про поганіх хохлов - почти везде. Тот же Хотиненко в 72 метрах. Этот режиссер тоже выдает на потребу низких инстинктов публики свой товар. Представить себе что в Голландии унижают немцев, а во Франции - бельгийцев и наоборот невозможно - существуют писаные и неписаные правила о политкорректности и следит за этим государство. И товар - деньги такие вопросы не решает.
Згодна з sybarite. Якби Франція не проводили свою політику захисту мови та мує проукції в ефірі французька вже давно була б покручем. Послухайте тільки рекламу, що йде на ТБ - суцілний суржик і нісенітниці. Тому що гроші платять і говрять що хочуть. А преференції видавцям не дають наші депутати саме тому, що у них бізнесові інтререси у продажі рос. книг - ось так можна і мову задавити грошима.
Автор геть не знає теми. Більшість "високочолої" культури в світі виробляється й утримується на гроші меценатів, а не спонсорів.
Пан Луценко, або не в курсі справи, або прикидається. Нині конкурентоздатна російська кіноіндустрія, так само, як і російське видавництво, не початку отримало від держави чималеньки преференції. Так би мовити "для ривка". Тепер це донори російського бюджету. Коли те саме пропонують зробити і в Україні, починаються розмови про те, що, мовляв, "слабкі мають загинути". Не соромно?
|