Інтерв'ю

Заможні українці, які самі себе зробили. "Як я став співвласником "Нової пошти"
Інтерв'ю з топ-100 успішними підприємцями України. Друге - з власником компанії "Нова пошта" В'ячеславом Климовим
Олег Сич: Під час хакерської атаки на українські обленерго у антивірусів не було шансів
Розробник першого українського антивірусу розповів, як продукту вдається конкурувати зі світовими брендами, чому український антивірус не люблять в Україні, чим відрізняються хороші антивіруси від поганих, і чи використовують їх у своїх цілях спецслужби. (Рос.)
Заможні українці, які самі себе зробили. "Як я став… Пилипюком"
Інтерв'ю з топ-100 успішними підприємцями України. Перше - з власником луцької компанії "Модерн-експо" Петром Пилипюком.
Голова ЄБРР в Україні: У 2016 розраховуємо інвестувати в Україну близько мільярда євро
Директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер розповів ЕП, чому банк інвестує в українську банківську систему, як збирається підтримувати IT-проекти, і скільки ЄБРР збирається вкласти в Україну в 2016 році.(Рос.)
Власник "Креатива": Я готовий продати свою частку хоч завтра
Артур Гранц - непублічний бізнесмен. До вересня минулого року його ім'я рідко згадувалося в ЗМІ. Все змінилося після того як він став учасником однієї з найгучніших угод на українському ринку - покупки агрохолдингу "Креатив"(Рос.).
"Варшавське приниження". Ілля Кенігштейн розповів, як PayPal кинула "кістку" Україні
Засновник львівського "Креативного кварталу" Ілля Кенігштейн розповів ЕП, чим закінчилися переговори НБУ та PayPal, і з якою зневагою міжнародна компанія ставиться до України. (Рос.)
Ігор Уманський: Не уявляю, за яких умов МВФ може піти на виділення траншу
"Якщо ми удвічі зменшуємо єдиний соціальний внесок, слід скасовувати пенсії і переводити Пенсійний фонд у статус агента з виплати мінімальних допомог. Інший варіант - тотально скорочувати кількість пенсіонерів, підвищувати пенсійний вік на 10-15 років". (Рос.)
Власник GoodWine: І багаті, не дуже публічні і публічні люди, купують контрабанду
"Мрію скоротити бухгалтерію. Хотілось би мати швейцарські прецеденти, коли держава нам говорить: "Хлопці, давайте домовимося. У вас проста система, ви платите відсоток від обороту і все. Не тримайте надбудов у себе".
Дмитро Дубілет: Банки переживають за платіжний бізнес, озираючись на ті ж Apple, Google, PayPal
Навіщо "Приватбанк" запускає несподівані сервіси, чи бояться банки стартапів і що буде з iGov в 2016 році. (Рос.)
Голова "Укрнафти": При ціні нафти нижче $25 наш бізнес почне руйнуватися
Директор компанії Марк Роллінс розповів ЕП, як часто і про що він говорить з Ігорем Коломойським, чому досі не звільнені "приватівські" менеджери, як "Укрнафта" планує повертати податкові борги, і що завтра може статися з компанією через ситуацію на нафтовому ринку. (Рос.)
Ігор Білоус: Чи має вплив Кононенко? Має. Чи має вплив Мартиненко на "Енергоатом"? Має
Керівник Фонду держмайна розповів, що відбувається за кулісами анонсованої великої приватизації: хто з олігархів йому часто телефонує, як відсікти росіян від конкурсів, і чому міністерства зволікають з передаванням активів.
Всеволод Кожемяко: Чомусь не чув оплесків на адресу міністра Павленка
Чому харківського мільйонера і власника компанії "Агротрейд" Всеволода Кожемяко переслідує місцева влада, і чому аграрний міністр не заслуговує на оплески? Про це ЕП поговорила із завсідником рейтингу найбагатших українців. (Рос.)
Євген Сисоєв: Масштаб подій в нашій IT-галузі унікальний навіть для Європи
Ми четверті в Україні за обсягом валютної виручки після металургії, АПК і машинобудування. Через п'ять-сім років IT може стати експортною галуззю номер один. На глобальному ринку конкурентоспроможність української сталі значно поступається конкурентоспроможності українських IT-рішень. (Рос.)
Геннадій Зубко: Світовий банк - це не благодійна організація
Віце-прем'єр розповів ЕП, що чекає на місцеві громади наступного року, чому блокується вибірка коштів міжнародних організацій, кому передадуть землю і як може змінитися структура Кабміну.
Заступник міністра фінансів Артем Шевальов: Ми хочемо перевести держбанки в режим незалежності
Держава не обов'язково повинна володіти банками. Якщо вона зможе протягом десяти років продати без шкоди для платників податків 80% акцій, то нехай продає, наповнює бюджет, а на решту 20% буде отримувати дивіденди. (Рос.)
Глава MasterCard Europe в Україні: Тільки 15% грошового трафіку протікає в безготівковій формі
У 2013 році в нас було 180 банків. Для країни з населенням понад 40 млн це занадто багато. Наприклад, в Індії працює всього близько десяти банків. Чистка банківської системи рано чи пізно повинна була статися. (Рос.)
Новий президент EBA: Немає явних причин, які б змусили сказати, що завтра Україна буде процвітати
"Чому компанії, які тут є, не йдуть, хоча тут так погано? Тому що всі сподіваються на майбутнє, займають своє місце. Рано чи пізно, але настане момент, коли Україна почне процвітати. І ми будемо на місці, ми будемо знати цей ринок".
Топ-менеджер Gazeta Wyborcza: Пропонуйте читачам платний контент якомога швидше
Директор з маркетингових та брендових стратегій Gazeta Wyborcza Бартош Залецкі розповів, чому поляки готові платити електронним ЗМІ за контент, і як переконати робити те саме українських читачів.
Глава "ОТП банку": Позичальники, пов'язані з владою, - найбільш проблемні
Якщо у тебе класичний банківський бізнес, то працювати можна прибутково. Зараз високі процентні ставки, невелика конкуренція, значить, маржі високі. Невизначеність на валютному ринку дозволяє закладати додаткові комісії, тому основна діяльність прибуткова. (Рос.)
Олена Макеєва: Низькі податкові ставки не будуть стимулювати людей виходити з тіні
Один з авторів урядового варіанту податкової реформи Олена Макеєва розповіла, чому концепція "все по 20" зараз найоптимальніший варіант, чому не варто чекати масового виходу бізнесу "з тіні", і коли новий Податковий кодекс потрапить до парламенту. (Рос.)