Колонки

Бюджет участі. Як сучасні технології роблять наше суспільство свідомим
Будівництво спортмайданчика, відновлення занедбаного парку, обладнання велопарковки. Все це може бути побудовано біля вашого будинку. Як реалізувати ці проекти за бюджетний кошт міста?
Достукатися до депутатів: як говорити про законопроекти
Депутати наосліп приймають закони, журналісти поверхово про них інформують, громадяни в невіданні. Як поліпшити якість публічної дискусії у країні?
Нові ставки приєднань до електромереж: жадібність породжує бідність
Замість оцінки реальної вартості приєднання 1 кВт пропонується абстрактна ставка. Мета такої зміни — закласти "чайові" у вартість приєднання.
Так далі жити не можна. Що робити з Приватбанком?
Є декілька потенційних проблем, конфліктів, які стосуються фінансового сектору та державних банків, що стали особливо актуальними після націоналізації Приватбанку.
Момент істини: як "добити" податкову міліцію
Найближчий місяць стане вирішальним в питанні ліквідації податкової міліції. Що треба зробити, щоб остаточно позбутися карального "азарівського" органу.
"Почути Донбас". Смарагдові тендери як сигнал управлінської кризи в регіоні
Корупційні тендерні історії і квола реакція на них з боку донецької влади та контрольних органів засвідчують глибоку кризу влади. Бюджетні гроші витрачаються там безконтрольно і є підстави вважати, що це системна проблема.
За інфляцію відповідає не тільки центральний банк
Розпочався новий рік — рік надій на краще, а поки що нічого не змінюється. У січні ПДВ не відшкодовувався взагалі, а в перші дні лютого у фінансовій системі з'явилися великі суми відшкодування — і знову коливання на валютному ринку.
Новий договір з МВФ: які зміни чекають на споживачів газу та електрики
Щоб отримати транш, уряд може скоротити норми споживання енергоносіїв, ввести щоквартальний перегляд тарифів і скасувати схему, яка дозволяє споживачам розраховуватися за опалення на виплат.
Обмінників все більше, шахраїв все більше. А що НБУ?
Доводиться констатувати, що за три роки жодних дієвих заходів щодо боротьби з тіньовим валютно-обмінним ринком регулятор так і не розробив.
Кейнсіанство – ідеологія, риторика та маніпуляція
Головне – вміння показати, що добробут виборця прямо залежить від стимулювання попиту, прямих ін'єкцій бюджетних видатків чи емісії. А те, що за все доведеться розплачуватись завтра – значення не має.
Тисни кнопку депутат. Як Рада може полегшити життя виробникам харчів
Виробники харчових продуктів незабаром отримають нову систему державного контролю — парламент повинен ухвалити відповідний законопроект. Що про це необхідно знати виробникам?
Звіт про реформи-2016: цифрові технології прискорюють зміни
Майже 136 тис високопосадовців уперше в історії України розкрили свої статки. Навряд чи така прозорість була б можливою без цифрових технологій.