Колонки

Узаконена корупція
Є ще корупційно-прекрасна стаття видатків: надання дотацій роботодавцям шляхом створення додаткових робочих місць - 208 млн. грн. Досить оприлюднити перелік цих підприємств, щоб зрозуміти, що під дахом фонду на випадок безробіття створені розгалужені схеми підтримки корупційного бізнесу. Звичайно, в масштабах країни не багато, але це та іржа, яка знищує нормальні конкуренцію...
Нация равнодушных
Когда у всех на глазах сильные мира сего попирают закон, политики подменяют решение проблем популистскими манипуляциями, свободу слова продают оптом и в розницу, наше общество остается равнодушным. В результате страна медленно, но верно превращается в "другую Украину", где герои - рейдеры-бизнесмены, коррупционеры и нечестные политики.
Реформування тютюнового акцизу: правильна мета, але хибні засоби
Запропоновані зміни до системи акцизних зборів із тютюнової галузі збільшать контрабанду сигарет в Україну, але не досягнуть своєї основної декларованої мети - вони не зменшать доступності тютюнових виробів і, відповідно, не скоротять їхнього споживання.
Робіть висновки, Юліє Володимирівно!
Після уважного аналізу законопроекту залишається зробити висновок, що його справжня мета - це вчергове підставити та виставити на глум Юлію Тимошенко. Адже вона сама, як і її команда, розбираються в кримінальному праві приблизно так само, як і в сутності податку на нерухомість.
Тимошенко - за підвищення тютюнових акцизів, Пинзеник - проти
"Підвищення акцизів призведе до контрабанди. Ми не можемо відриватися від рівня акцизу, який є в сусідніх країнах", - заявив Пинзеник. Проте підвищення тютюнових акцизів одночасно надає додаткові надходження до Державного бюджету та поліпшує здоров'я громадян. Це визнають навіть виробники тютюнових виробів.
Малий бізнес: униз чи вгору?
Політично-бізнесовий цикл в Україні зводиться до вкороченого електорального. Коливання в економіці вже не встигають за калейдоскопом виборів і химерно накладаються одне на одне… Головним стає вчасно добігти і відкусити свій шмат, і - хто б думав про межі законів чи правил? Зайве просторікувати про це у нашій країні, де за даними опитувань понад 60% населення готові давати хабара для вирішення своїх проблем.
Дощ іде - то жабі краще
Уже понад тиждень у селі Щасливому під Києвом (Бориспільський район) тривають справжні бої за землю, але на це не зважає ні суспільство, ні, що дивовижно, влада. Чекають, доки почнуть стріляти? Поки що куратором конфлікту призначили… підозрюваного
Україна збирається насмішити світ новим податком
Податок має справлятися тільки з тих осіб, доходи яких справді дозволяють придбати великі обсяги нерухомості, і житла в тому числі… 100 квадратних метрів у знаменитому будинку на Грушевського - це зовсім не те, що 100 квадратних метрів складських приміщень у селі Червона Синька…
Не дратуйте Газпром
Останні рішення уряду у газовій сфері не лише дратують Газпром, що невдоволений відсуністю контрактів із таким великим клієнтом, як Україна, та ускладнюють переговорний процес із ним для Нафтогазу. Парадокс, але вони продовжать життя старій схемі постачання газу, яку так запекло викорінює Кабмін.
Ефект Пігмаліона
Окремі аспекти соціальної політики уряду Тимошенко можна критикувати за популізм. Але щоб це робити, варто, передусім, самому не бути популістом. Пропозиції Секретаріату переглянути річний показник інфляції і соціальні показники провокують подальше зростання й інфляційних очікувань, і безпосередньо індексу споживчих цін.
Джон Кейнс одобрил бы Юлию Тимошенко, а Милтон Фридмен упал бы в обморок?
То, что в 30-х хорошо было для США времён выхода из Великой депрессии, может и не быть хорошо для Украины в 2008-м… В речах (в основном) и действиях (некоторых) премьера чётко прослеживается если не "кейнсианство", то нечто на него похожее.
Куди подіти знецінені долари?
Уже наступного місяця відбудеться чергове зниження курсу американської валюти. Тому, хто тільки збирається придбати сертифікати й акції пайових фондів, варто почекати, щоб не ризикувати своїми заощадженнями.