Колонки

Ціна зіпсованого відпочинку
Втім, якщо акта про неякісні послуги нема - не страшно, закон цього не вимагає. Доказом можуть бути інші документи. Крім того, ніколи не пізно звернутися до суду.
У пошуках держплану
Існуюча банківська система - антисоціальної явище. Банкіри тримають у страху владу, лякаючи її вивозом капіталу з країни. Кредити населенню на житло ламають державну систему оплати праці. (рос)
Чи зможе Європа відновитися після кризи?
Так, ризик зіткнення з айсбергом все ще реальний: почнеться все, можливо, з дефолту в Прибалтиці, з наступною панікою, яка спочатку охопить Австрію і деякі скандинавські країни. (рос.)
Кібернетичні колгоспи
Люди майбутнього будуть з посмішкою згадувати, як у минулому людство використовувало таку примітивну і несправедливу систему розрахунків як гроші.
"Регіони" відібрали у БЮТ соціальну перевагу
"Регіоналам" можна щиро подякувати за те, що населення не отримає ні копійки більше. Янукович сам убив популізм, який він же і породив у 2004 році.
Комп'ютер замість уряду
В разі успішного впровадження такої інформаційної господарської системи підприємництво слідом за бюрократією піде на звалище історії.
Молдовський бізнесмен обікрав українські АЕС?
Віктор Ющенко у 2005 році написав молдовському колезі Володимиру Вороніну лист, після чого у Молдові судові процеси було зупинено. Натомість 2006 року росіяни винесли вердикт на користь Платона.
ВВП падає, але падіння гальмується
Якщо б динаміку ВВП Держкомстат показував у минулорічному режимі, уряд міг би зараз не пояснювати причини падіння.
Кібернетичний держплан
Уявіть державу, яка реалізувала б усі принципи планової економіки, але для збору інформації використовувала не бюрократичну машину, а цифрові технології. Все відбувається миттєво...
Вуглець вбиває світову торгівлю
Торгівля квотами на викиди - не єдине джерело відмінностей між державами. Дороги, порти і навіть школи - все впливає на конкурентоспроможність країни.
Боротьба з рейдерами триває
Новий законопроект зачепив також і Кримінальний кодекс. Вже давно передбачалась необхідність трактувати рейдерство як карну діяльність.
Планування як альтернатива ринку
Головним недоліком планової економіки є відсутність природніх мотивів та стимулів до якісної і продуктивної праці. Навіщо працювати більше і краще, якщо все рівно отримаєш стабільну "зряплату"?