Колонки

Инфляция лечится. Политическая шизофрения - нет
Вполне очевидно, что Виктора Андреевича заботит одновременно: увеличение расходной части бюджета, уменьшение его дефицита, полновесное финансирование социальных программ и, как венец всего этого, недопущение роста инфляции. Удивительное - рядом, как сказал поэт.
Бандитам - тюрми чи красиві звіти?
Ющенко вважає, що "2008 рік має стати визначальним у питанні подолання корупції в Україні". Проте вся бюрократична бурхлива діяльність позбавлена будь-якого сенсу, бо корупція в Україні процвітає.
Дарвинисты
Я это видела: лицо некоего министра (какого - не скажу) после ознакомления с текстом уже подписанных договоров. На этом лице было написано творение Леся Подревьянского "Пацаватая история" - целиком, до последней буквы последнего слова...
Чорна дірка Пенсійного фонду
Не перестаю дивуватися: невже нікого не цікавить, скільки грошей буде завтра в наших гаманцях? І чи будуть вони взагалі. Уточнюю: мова про пенсію.
"Широкие посредники" и "газовая коалиция" или На ваши ответы вопросов не имею
Замечательно то, что под толстым слоем слухофактов (это наш родной гибрид - факты, выжатые из слухов) уже почти не видать сути вопроса. А суть-то, дамы и господа, вовсе не в цене на газ. Платить будем столько, сколько скажет Газпром и накрутят посредники.
Ну, за престижність шахтарської праці!..
Якщо Верховна Рада, оклигавши, ухвалить запропонований урядом закон про престижність шахтарської праці, Україна дістане власну "школу популізму" в окремій галузі.
Писана торба газових ініціатив
Однією з головних новин січня стала заява Юлії Тимошенко про намір спільно з Євросоюзом побудувати новий газопровід "Білий потік", який поєднає країни Центральної Азії з державами ЄС через Чорне море та Україну. Ця ідея, котру багато ЗМІ приписують Юлії Тимошенко, насправді належить групі американських експертів на чолі з сенатором Річардом Лугаром.
Чи бореться хтось в Україні з корупцією?
Держкомстат України має вражаючу інформацію, котра досі мало де оприлюднюється. Наприклад, що за весь минулий рік проти вітчизняних корупціонерів порушили всього 13 карних справ. Посадою за корупційні діяння поплатилася… одна людина. І це – на тлі оголошеної президентом усенародної боротьби з корупцією. Хто ж насправді з ким і за що бореться?
Могилевич, снігова людина
Семена Могилевича прибрали зі сцени. Але був він декорацією чи самостійним актором - ось у чому питання. Банальне пояснення - наступнику Путіна для зразково-показового процесу потрібна жертва - тут видається надто банальним. На відміну від гри зовнішньополітичної чи міжкланової боротьби всередині країни. Впадає в око його надмірна легендарність. Тут і підводний човен, і чотири "Боїнги" з однаковими бортовими номерами, що нібито йому належать.
Наше НАТО лучше всех! И другие звери
На родных информационных просторах происходит оживление, сильно смахивающее на обострение: тут и мировой обвал, и Давос, и всенародные ритуальные пляски вокруг Кабмина, приватизации и НАТО. А для желающих развлечься зрелищами и беседами на моральные темы – громкие аплодисменты Черновецкому от Луценко. С них и начнём.
Хто "нагрівся" на ощадвкладеннях СРСР
Небезпека в тому, що інфляція всередині країни вигідна тим, які вміють нею управляти, тобто мають можливість маневру, солідні активи та інформацію. За рахунок кожного з нас. По-іншому, на жаль, не буває.
Більше незалежності регуляторним комісіям чи більше повноважень президенту?
Визнання комісій органами державного регулювання не вирішить усіх їхніх проблем, але допоможе президенту здобути більше влади.