Колонки

Достукатися до депутатів: як говорити про законопроекти
Депутати наосліп приймають закони, журналісти поверхово про них інформують, громадяни в невіданні. Як поліпшити якість публічної дискусії у країні?
Нові ставки приєднань до електромереж: жадібність породжує бідність
Замість оцінки реальної вартості приєднання 1 кВт пропонується абстрактна ставка. Мета такої зміни — закласти "чайові" у вартість приєднання.
Так далі жити не можна. Що робити з Приватбанком?
Є декілька потенційних проблем, конфліктів, які стосуються фінансового сектору та державних банків, що стали особливо актуальними після націоналізації Приватбанку.
Момент істини: як "добити" податкову міліцію
Найближчий місяць стане вирішальним в питанні ліквідації податкової міліції. Що треба зробити, щоб остаточно позбутися карального "азарівського" органу.
"Почути Донбас". Смарагдові тендери як сигнал управлінської кризи в регіоні
Корупційні тендерні історії і квола реакція на них з боку донецької влади та контрольних органів засвідчують глибоку кризу влади. Бюджетні гроші витрачаються там безконтрольно і є підстави вважати, що це системна проблема.
За інфляцію відповідає не тільки центральний банк
Розпочався новий рік — рік надій на краще, а поки що нічого не змінюється. У січні ПДВ не відшкодовувався взагалі, а в перші дні лютого у фінансовій системі з'явилися великі суми відшкодування — і знову коливання на валютному ринку.
Новий договір з МВФ: які зміни чекають на споживачів газу та електрики
Щоб отримати транш, уряд може скоротити норми споживання енергоносіїв, ввести щоквартальний перегляд тарифів і скасувати схему, яка дозволяє споживачам розраховуватися за опалення на виплат.
Обмінників все більше, шахраїв все більше. А що НБУ?
Доводиться констатувати, що за три роки жодних дієвих заходів щодо боротьби з тіньовим валютно-обмінним ринком регулятор так і не розробив.
Кейнсіанство – ідеологія, риторика та маніпуляція
Головне – вміння показати, що добробут виборця прямо залежить від стимулювання попиту, прямих ін'єкцій бюджетних видатків чи емісії. А те, що за все доведеться розплачуватись завтра – значення не має.
Тисни кнопку депутат. Як Рада може полегшити життя виробникам харчів
Виробники харчових продуктів незабаром отримають нову систему державного контролю — парламент повинен ухвалити відповідний законопроект. Що про це необхідно знати виробникам?
Звіт про реформи-2016: цифрові технології прискорюють зміни
Майже 136 тис високопосадовців уперше в історії України розкрили свої статки. Навряд чи така прозорість була б можливою без цифрових технологій.
Нова професія: приватний виконавець
В Україні почала діяти змішана система виконавчого провадження, і незабаром з'являться та почнуть працювати перші приватні виконавці.