Українська правда
Економічна правда

Коментарі — 8

olexa25 _ 04.11.2009 17:04
IP: 194.44.242.---
Потрібно не новий пузир надувати через роздвання грошей через кредити на право і наліво різним бомжам з липовою справкою про доходи а продавати житло за прійнятними цінами. Не більше 4 тисяч гривень спальних районах Києва. На рахунок кредитів. Скажіть як можна відавати кредит нижче рівня інфляції ? Наразі будьяка ставка кредіту нижче 20 % річних була б нижче рівня інфляції. А кредитів вже понавидавали банки. що тепер забрати не можуть. Понад 50 % іпотеки є проблемною.
ua_user _ 04.11.2009 14:16
IP: 213.227.202.---
В тому, що людина переймається своїм бізнесом, який збудувала своїми руками, нічого поганого немає. Тим більше, коли держава не дає змогу нормально розвиватися бізнесу і не приймає ніяких рішень щодо ліквідації проблем як забудовників так і громадян. А сприводу кредитної системи взалі не варто щось казати. Усім зрозуімло, що надалі потрібні кординальні зміни, знову ж таки на державному рівні. Звісно, що найближчі півроку (чи навіть більше) влада не буде перйматися цими питаннями з відомих причин. А решті лишається поки чекати? терпіти?
Так. Вони це вміють.

А з приводу хабарів, та це ж не локальний випадок, Це вже системне. В нашій державі по-іншому ніяк Не дав хабаря - нічого не отримав.
hrundik _ 03.11.2009 19:57
IP: 94.27.77.---
Менше треба було хабарів давати і відкатів, тоді і витрати було по менше. Їх оплачувати вам я не збираюсь, ваші проблеми, а якщо вам потрібні кошти то можу їм дати, але в обмін не більше ніж 600$ за квадрат.
SurferUa _ 03.11.2009 18:34
IP: 93.74.86.---
"перевівши усі валютні кредити громадян за одним фіксованим курсом у гривню та розподіливши втрати між банками, громадянами і держбюджетом" - Автор, иди на хуй!!! Причем здесь граждане?! Пусть разбираются банки и заемщики. Когда все было ОК, ты и тебе подобные прибылью с гражданами не делились.
analitic_k _ 03.11.2009 12:00
IP: 213.221.44.---
Что произошло в строительной отрасли - это результат закономерной политики НАЦБАНКА.
В статье очень правильно упоминатся, что ставка рефинансирования Нацбанка составляет 16,5% для коммерческих банков. А откуда они должны взяться, если Нанбанк печатает например 1 млн. грн., а потом говорит, что через год вернете 1 млн. + 165 тыс. (???) А их в природе нет! Вот и получается, что кто-то (чаще всего простые люди, которые не могут выплатить кредит) попадает в неоплатный долг.
Необходимо на законодательном уровне запретить ростовщические операции. Только так мы получим развитие реального сектора экономики, а не виртуальных площадок (фондовый рынок)!
А стоимость жилья должна быть равна годовому доходу одного работающего человека, как в Европейский странах.
slavav _ 02.11.2009 21:48
IP: 93.73.42.---
Сергей, у Вас не денег не хватает - у Вас покупателей нет... и их не нарисуешь!

Вы совершенно правы: необходимо, чтобы все участники раздувания пузыря в недвижимости зафиксировали убытки: заёмщики, банки... и застройщики (последних Вы почему-то не упомянули :) ). Так что можете начинать с себя: смело снижайте стоимость квадратного метра в 2 раза! Все равно ведь придется это делать - так чего тянуть?
Sergii _ 02.11.2009 20:40
IP: 80.78.37.---
Автор предлагает разделить "втрати між банками, громадянами і держбюджетом" для того чтобы подняться строительной индустрии. Имеет право.. Мне же видется немного другая схема: массовое банкротство строительных фирм в Киеве, резкое удешевление жилья в столице, формирующее спрос за счет адекватной цены. На мой взгляд, реальная цена для формирования ажиотажного спроса в г.Киеве 20-30т.долл. за 1 комнатную квартиру и 30-35 за двухкомнатную в новом доме. А на остатках старых строительных компаниях, как на питательном гумусе, в г.Киеве возникнут новые строительные компании из регионов, имеющие прочные финансовые тылы. Например афилиированные структуры СКМ или ИСД , обладающие возможность снизить себестоимость строительных материалов и готовые строить жилье по адекватным ценам. Кстати и правительство и банки будут их поддерживать поскольку и те и другие заинтересованы в новом витке спроса на жилье. И ничего личного, только бизнес...
haiduk _ 02.11.2009 12:03
IP: 62.149.2.---
Пане, Сергію, Ви напевно будете читати коментарі до своєї колонки. В мене до Вас є запитання: Чи можливо відродити будівництво одним тільки стимулюванням будівельних компаній? На мою думку, варто створити умови для ваших потенційних покупців. ВЯкі ваші пропозиції? Сподіваюся почути від Вас відповіді на свої запитання.